De temperatuur op 18 juli 1895 lag rond de 21,7 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
Trouwdag 10 februari 1917
De temperatuur op 10 februari 1917 lag tussen -6,6 °C en 2,5 °C en was gemiddeld -0,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
22 maart » De Verenigde Staten erkennen als eerste de voorlopige Russische regering na de val van de tsaar.
6 april » De Verenigde Staten verklaren Duitsland de oorlog (zie Eerste Wereldoorlog).
20 april » Benoeming van Eugenio Pacelli tot nuntius in Beieren.
23 mei » De gemeenteraad van De Bilt-Station (het tegenwoordige Bilthoven) bespreekt alternatieven voor de naam die te vaak verward wordt met De Bilt.
26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
Dag van overlijden 28 september 1974
De temperatuur op 28 september 1974 lag tussen 4,5 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 2,8 uur zonneschijn (24%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I111694.php : benaderd 26 september 2026), "Ymkje Bontekoe (1895-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.