Weening en Achtkarspelen e.o. » Hermanus Jan Pel (1884-1955)

Persoonlijke gegevens Hermanus Jan Pel 


Gezin van Hermanus Jan Pel

Hij is getrouwd met Willemke Atsma.

Zij zijn getrouwd op 13 augustus 1908 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Doetje Pel  1909-
  2. Jan Pel  1911-1911
  3. Anna Pel  1913-
  4. Trijntje Pel  1915-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermanus Jan Pel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hermanus Jan Pel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hermanus Jan Pel

Hermanus Jan Pel
1884-1955

1908
Doetje Pel
1909-????
Jan Pel
1911-1911
Anna Pel
1913-????
Trijntje Pel
1915-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1884, Leeuwarden
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/2204306/pel
  3. Huwelijksregister 1908, Tietjerksteradeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 januari 1884 lag rond de -3,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
    • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
    • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
    • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
    • 1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
  • De temperatuur op 13 augustus 1908 lag tussen 3,4 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 9,4 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
    • 24 januari » Robert Baden-Powell richt de scouting op.
    • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
    • 27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
    • 10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
    • 25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
  • De temperatuur op 15 juli 1955 lag tussen 16,3 °C en 27,4 °C en was gemiddeld 21,8 °C. Er was 12,9 uur zonneschijn (79%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 27 februari » Enrique Hormazábal maakt namens Chili de duizendste goal uit de geschiedenis van de Copa América in de wedstrijd tegen Ecuador (7-1).
    • 17 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético El Tanque.
    • 30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
    • 9 mei » In Machala, Ecuador wordt het Estadio 9 de Mayo officieel in gebruik genomen.
    • 21 juni » Het eerste Nijntjeboekje komt uit.
    • 4 november » Opening van de multifunctionele arena Hovet in de Zweedse stad Stockholm.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pel (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I111610.php : benaderd 25 september 2026), "Hermanus Jan Pel (1884-1955)".