Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Renkema (1899-1971)

Persoonlijke gegevens Jan Renkema 


Gezin van Jan Renkema

Hij is getrouwd met Kathrijne van der Slagt.

Zij zijn getrouwd op 23 mei 1924 te Grootegast (Gr), hij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Renkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Renkema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Renkema


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Grootegast 1899
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/33271/renkema
  3. Huwelijksregister Grootegast 1924

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 oktober 1899 lag rond de 14,7 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
    • 10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
    • 10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
    • 4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden
  • De temperatuur op 23 mei 1924 lag tussen 11,1 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 16,0 mm neerslag. Er was 7,4 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Johnny Weissmuller doet de 100 meter zwemmen in 57 2/5 seconden en vestigt daarmee een wereldrecord.
    • 14 maart » Paul Huf, Nederlands fotograaf († 2002)
    • 16 april » De eerste radio-uitzending via de draadomroep. De Matthäus Passion wordt uitgezonden.
    • 10 mei » J. Edgar Hoover wordt aangesteld als hoofd van het Federal Bureau of Investigation.
    • 7 juli » Tijdens de Olympische Zomerspelen in Parijs wint de Britse atleet Harold Abrahams goud op de 100 meter.
    • 9 oktober » Opening van stadion Soldier Field in de Amerikaanse stad Chicago.
  • De temperatuur op 23 januari 1971 lag tussen 4,0 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 9,1 mm neerslag gedurende 10,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Een geplande staatsgreep in Turkije van generaal Cemal Madanoglu wordt in de kiem gesmoord als zijn collega Muhsin Batur het plan verraadt aan premier Süleyman Demirel en de Turkse inlichtingen- en veiligheidsdienst.
    • 20 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub GKS 71 Tychy.
    • 21 april » Dictator van Haïti François Duvalier, 'Papa Doc', wordt na zijn overlijden opgevolgd door zijn zoon Jean-Claude Duvalier, 'Baby Doc'.
    • 10 juli » Godfried Bomans begint een verblijf van één week op Rottumerplaat.
    • 4 augustus » Eerste vlucht van een Agusta A109, een helikopter van het Italiaanse bedrijf Agusta. De aankoop ervan door de Belgische Luchtmacht zorgde eind jaren 1980 voor het Agustaschandaal.
    • 27 augustus » De staatsradio in Fort Lamy maakt bekend dat in Tsjaad een staatsgreep is verijdeld.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1959 » Alberto Monsaraz (69), Portugees politicus en dichter
  • 1963 » Józef Gosławski (54), Pools beeldhouwer, en medaille-ontwerper
  • 1965 » Evert Kupers (80), Nederlands vakbondsman en politicus
  • 1973 » Kid Ory (86), Amerikaans jazztrombonist en -componist
  • 1980 » Giuseppe Conlon (56), een van de Maguire Seven
  • 1981 » Samuel Barber (71), Amerikaans componist

Over de familienaam Renkema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Renkema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Renkema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Renkema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I111067.php : benaderd 26 september 2026), "Jan Renkema (1899-1971)".