Weening en Achtkarspelen e.o. » Klaaske Beintema (1889-1950)

Persoonlijke gegevens Klaaske Beintema 


Gezin van Klaaske Beintema

Zij is getrouwd met Peter Bijmolen.

Zij zijn getrouwd op 17 juni 1920 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 31 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaaske Beintema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaaske Beintema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaaske Beintema

Hiltje Sytsma
1864-1939

Klaaske Beintema
1889-1950

1920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1889, Westdongeradeel
  2. Overlijdensregister Zuidlaren, 1950
  3. Huwelijksregister 1920, Achtkarspelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 februari 1889 lag rond de 2,7 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 100 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
    • 27 juni » Huwelijk van prins Willem van Hohenzollern en prinses Maria Theresia van Bourbon in Slot Sigmaringen.
    • 2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
    • 7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
    • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
  • De temperatuur op 17 juni 1920 lag tussen 11,5 °C en 26,1 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 13,2 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Nederland weigert keizer Wilhelm II uit te leveren.
    • 12 februari » Het vrachtschip de West Aleta, met een lading van 15.000 vaten wijn, vergaat voor de kust van Terschelling, het bergen van de wijn neemt negen maanden in beslag.
    • 29 maart » In Ierland breekt een anti-Britse opstand uit.
    • 15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
    • 16 mei » Paus Benedictus XV verklaart de Franse vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc heilig.
    • 8 juni » Oprichting van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland.
  • De temperatuur op 24 mei 1950 lag tussen 9,5 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 11,0 mm neerslag gedurende 5,4 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Nederland krijgt ingevolge de overeenkomst tussen de geallieerde mogendheden inzake de van Duitsland te ontvangen herstelbetalingen 30.646kg goud toegewezen.
    • 8 januari » In zijn verblijf aan de Franse Rivièra ontvangt Koning Leopold III van België de minister van Buitenlandse Zaken (Paul van Zeeland) en baron van der Straeten-Waillet om te praten over een mogelijke terugkeer.
    • 3 juni » De regeringsleiders van België, Frankrijk, Luxemburg, Italië, Nederland en Duitsland ondertekenen de Schuman-verklaring.
    • 19 juli » Oprichting van de Zentralrat der Juden in Deutschland.
    • 12 augustus » Encycliek Humani Generis van paus Pius XII over dwalingen die de fundamenten van de katholieke geloofsleer bedreigen.
    • 3 november » Argentinië wint het eerste wereldkampioenschap basketbal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1878 » Martin Buber, Oostenrijks-Israëlisch godsdienstfilosoof († 1965)
  • 1878 » Willem Hesselink, Nederlands voetballer († 1973)
  • 1880 » Franz Marc, Duits schilder († 1916)
  • 1889 » Siegfried Kracauer, Duits schrijver, journalist, socioloog, cultuurcriticus en filmtheoreticus († 1966)
  • 1904 » Bill Tilden, Amerikaans tennisser († 1953)
  • 1904 » Henk Timmer, Nederlands tennisser († 1998)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Beintema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Beintema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Beintema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Beintema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I110313.php : benaderd 28 augustus 2026), "Klaaske Beintema (1889-1950)".