De temperatuur op 14 mei 1876 lag rond de 11,3 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
10 maart » Eerste succesvolle telefoongesprek: Alexander Graham Bell spreekt "Mr. Watson, come here, I want to see you."
22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
Trouwdag 9 januari 1909
De temperatuur op 9 januari 1909 lag tussen -1,7 °C en 4,3 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
23 december » Albert I van België wordt koning.
Dag van overlijden 20 maart 1935
De temperatuur op 20 maart 1935 lag tussen 3,0 °C en 16,3 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Bruno Hauptmann, die ervan verdacht wordt de tweejarige zoon van luchtvaartpionier Charles Lindbergh te hebben gekidnapt en vermoord, staat terecht. Later wordt hij schuldig bevonden en geëxecuteerd.
27 januari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zevende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 3-0 te winnen van Argentinië.
28 januari » IJsland is het eerste land waar abortus gelegaliseerd wordt.
26 februari » In Daventry in het Verenigd Koninkrijk, demonstreert Robert Watson-Watt de eerste radar.
1 mei » De dorpen Soetermeer en Zegwaard fuseren als gemeente Zoetermeer.
25 november » Het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis wordt opgericht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I110132.php : benaderd 12 oktober 2026), "Antje Veenstra (1876-1935)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.