Weening en Achtkarspelen e.o. » Akke Leistra (1902-1985)

Persoonlijke gegevens Akke Leistra 


Gezin van Akke Leistra

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Akke Leistra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Akke Leistra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Akke Leistra

Jan Leistra
1874-1951

Akke Leistra
1902-1985


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1902, Smallingerland
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/237933/leistra

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 oktober 1902 lag tussen 8,7 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (26%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
    • 19 april » De pogrom van Chisinau.
    • 20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 17 januari 1985 lag tussen -9,7 °C en -4,1 °C en was gemiddeld -7,0 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1985: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,5 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Na een motordefect valt China Airlines-vlucht 006 ruim 9 kilometer naar beneden voordat de piloten het vliegtuig weer onder controle krijgen.
    • 5 april » Honderden radiostations over de hele wereld draaien op hetzelfde moment dezelfde plaat: We Are The World. Met de verkoop van de plaat worden mensen geholpen in hongerend Afrika.
    • 17 april » Omroepstaking in Nederland: geen radio- en tv-uitzendingen.
    • 6 juni » FC Utrecht wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de KNVB-beker. Op eigen veld is de ploeg met 1-0 te sterk voor Helmond Sport. John van Loen maakt in de verlenging het enige doelpunt van de wedstrijd.
    • 9 juli » De in Zuid-Afrika gevangengenomen Nederlandse anti-apartheidsactivist Klaas de Jonge weet te ontsnappen naar de Nederlandse ambassade in Pretoria. Vrijwel meteen wordt hij daar weer door de Zuid-Afrikaanse politie weggesleept wat de aanleiding is voor een diplomatieke rel.
    • 10 juli » Na veel weerstand tegen de nieuwe smaak van cola herintroduceert Coca-Cola de oude formule onder de naam Coca-Cola Classic.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1895 » Abraham de Korte, Nederlands verzetsstrijder († 1945)
  • 1902 » Bruno Müller, Duits roeier († 1975)
  • 1905 » Jean-Marie Villot, Frans kardinaal-staatssecretaris († 1979)
  • 1908 » Yves Joly, Frans komiek, poppenspeler en -ontwerper, en theatervormgever († 2013)
  • 1911 » Jo Jones, Amerikaans jazz-drummer († 1985)
  • 1911 » Nello Pagani, Italiaans auto- en motorcoureur († 2003)

Bron: Wikipedia

  • 1977 » Gary Gilmore (37), Amerikaans beroepscrimineel
  • 1977 » Stanko Cajnkar (76), Sloveens schrijver en theoloog
  • 1982 » Henri Bruning (82), Nederlands dichter en essayist
  • 1990 » Charles Hernu (66), Frans politicus
  • 1991 » Olaf V (87), koning van Noorwegen
  • 1992 » Jan Cornelisse (87), Nederlands bokser

Over de familienaam Leistra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Leistra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Leistra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Leistra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I110124.php : benaderd 24 december 2025), "Akke Leistra (1902-1985)".