Weening en Achtkarspelen e.o. » Jacob Lijzenga (1897-1976)

Persoonlijke gegevens Jacob Lijzenga 


Gezin van Jacob Lijzenga

Hij is getrouwd met Welmoed Dijk.

Zij zijn getrouwd op 30 januari 1919 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Rinske Lijzenga  1919-2006
  2. Oebele Lijzenga  1921-1991
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. Berber Lijzenga  1930-2016
  6. Tjetje Lijzenga  1932-1934
  7. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Lijzenga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacob Lijzenga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Lijzenga


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1897, Dantumadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/237489/lijzenga
  3. Huwelijksregister 1919, Dantumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 januari 1897 lag rond de -7,0 °C. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 18 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Unión Española
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
  • De temperatuur op 30 januari 1919 lag tussen -8,2 °C en -4,8 °C en was gemiddeld -6,2 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 28 april » Officiële instelling van de Volkenbond tijdens de vredesbesprekingen in Versailles.
    • 30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
    • 2 augustus » Eerste parachutesprong in de VS.
    • 11 augustus » Friedrich Ebert, de eerste president van de nieuwe Duitse Republiek tekent de grondwet: de Weimarrepubliek is een feit.
    • 23 september » Oprichting van de Portugese omnisportvereniging CF Belenenses.
    • 22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
  • De temperatuur op 14 november 1976 lag tussen 5,2 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (8%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1976: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,7 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Dennis Wilson, drummer van The Beach Boys wordt gearresteerd in Los Angeles op verdenking van wapenbezit.
    • 15 januari » Hussein Onn wordt aangeduid als nieuwe eerste minister van Maleisië.
    • 14 april » Eric Faulkner, de gitarist van Bay City Rollers, wordt met spoed opgenomen in een ziekenhuis nadat hij een overdosis kalmeringsmiddelen heeft ingenomen.
    • 8 september » Officiële opening van het Estadio Manuel Martínez Valero in Elx, Spanje.
    • 5 oktober » Loe de Jong publiceert een vernietigend rapport over Friedrich Weinreb.
    • 10 oktober » In België zijn er gemeenteraadsverkiezingen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Lijzenga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lijzenga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lijzenga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lijzenga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I110053.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jacob Lijzenga (1897-1976)".