Weening en Achtkarspelen e.o. » Hartman Dirk Bolman (1911-1995)

Persoonlijke gegevens Hartman Dirk Bolman 


Gezin van Hartman Dirk Bolman

Hij is getrouwd met Grietje Fokkinga.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1946 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 34 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hartman Dirk Bolman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1911, Leeuwarden
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/237461/bolman
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 augustus 1911 lag tussen 9,8 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
    • 17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
    • 24 juli » Hiram Bingham vindt de Incastad Machu Picchu terug.
    • 21 augustus » De Mona Lisa wordt op klaarlichte dag gestolen uit het Louvre in Parijs.
    • 7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
    • 14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
  • De temperatuur op 4 oktober 1995 lag tussen 13,8 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 6,4 uur zonneschijn (56%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1995: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,4 miljoen inwoners.
    • 10 april » Andre Agassi lost Pete Sampras na 82 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Amerikaan moet die positie na dertig weken weer afstaan aan zijn landgenoot.
    • 9 mei » De staatssecretarissen Elizabeth Schmitz van Justitie en Michiel Patijn van Europese Zaken overleven een motie van afkeuring in de Nederlandse Tweede Kamer.
    • 14 mei » Kroatië haalt niet meer dan de helft van zijn 1.200 soldaten terug uit de VN-bufferzone in het zuiden van de republiek, ondanks de belofte van een volledige terugtocht die twee dagen eerder is gedaan.
    • 20 mei » De Zuid-Afrikaanse president Nelson Mandela houdt toespraken gehouden in de provincie KwaZoeloe-Natal, ondanks waarschuwingen voor zijn veiligheid. Het geweld in de provincie, het bolwerk van de Inkatha Vrijheidspartij, laait de afgelopen weken op.
    • 9 juni » Politie en leger in Colombia arresteren Gilberto Rodríguez. Samen met zijn broer Miguel vormde hij de leiding van het Kartel van Cali, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor 80 procent van de cocaïne die jaarlijks op de Amerikaanse en Europese markt wordt gebracht.
    • 18 juni » Bij een ontploffing in een wegrestaurant in het Belgische plaatsje Eynatten, dicht bij het Drielandenpunt, komen ten minste zestien mensen om het leven en raken er drie ernstig gewond.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1909 » Larry Clinton, Amerikaans trompettist, trombonist, componist, arrangeur en bigband-leider († 1985)
  • 1910 » Johan Manusama, 'president in ballingschap' van de Republiek Maluku Selatan (RMS) († 1995)
  • 1911 » Martin Sandberger, Duits nazi († 2010)
  • 1911 » Michail Botvinnik, Russisch schaker († 1995)
  • 1913 » Mark Felt, bekend als "Deep Throat" in het Watergateschandaal († 2008)
  • 1913 » Oscar Galvez, Argentijns autocoureur († 1989)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bolman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bolman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bolman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bolman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I110032.php : benaderd 27 augustus 2026), "Hartman Dirk Bolman (1911-1995)".