Weening en Achtkarspelen e.o. » Dictus Benedictus (1905-1989)

Persoonlijke gegevens Dictus Benedictus 


Gezin van Dictus Benedictus

Hij is getrouwd met Siebrigje Spoelstra.

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1927 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Met legitimatie van een kind

Kind(eren):

  1. Anna Benedictus  1924-2015

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dictus Benedictus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dictus Benedictus

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dictus Benedictus

Jeltje Wijma
1876-1915

Dictus Benedictus
1905-1989

1927

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1905, Smallingerland
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/237669/benedictus
  3. Huwelijksregister 1927, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 januari 1905 lag tussen -2,1 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 1,0 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
    • 4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
    • 27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
    • 30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
    • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
  • De temperatuur op 19 mei 1927 lag tussen 2,4 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 13 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub América de Cali.
    • 9 mei » Canberra vervangt Melbourne als hoofdstad van Australië
    • 1 juni » Een hevige tornado richt grote verwoestingen aan in de Achterhoek.
    • 1 november » In Lima verliest het Peruviaans voetbalelftal de allereerste officiële interland uit de geschiedenis van het Zuid-Amerikaanse land met 4-0 van Uruguay.
    • 12 november » Leon Trotski wordt uit de communistische partij van de Sovjet-Unie gezet. Stalin is nu feitelijk alleenheerser.
    • 20 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de derde keer de Copa América door in de voorlaatste wedstrijd met 3-2 te winnen van titelverdediger Uruguay.
  • De temperatuur op 24 januari 1989 lag tussen -0,9 °C en 0,8 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1989: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,8 miljoen inwoners.
    • 24 januari » De Amerikaanse seriemoordenaar Ted Bundy wordt in Florida geëxecuteerd.
    • 5 februari » De gemeenteraad van Gela op Sicilië besluit in de hele stad tv-camera's te plaatsen in een poging het aantal mafiamoorden in te dammen.
    • 30 april » De vrouwen van het agrarische, overwegend katholieke kanton Appenzell Ausserrhoden in Zwitserland krijgen stemrecht.
    • 10 juni » Frankrijks beroemdste misdadiger Albert Spaggiari overlijdt.
    • 10 juli » De sultan van Brunei, volgens Money Magazine de rijkste man ter wereld, wordt in Londen bestolen voor een waarde van 10 miljoen pond, circa 35 miljoen gulden.
    • 22 december » Na een week van bloedige demonstraties neemt Ion Iliescu het presidentschap over van Roemenië, waardoor Nicolae Ceaușescu's communistische bewind tot een einde komt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1902 » Menno ter Braak, Nederlands schrijver, oprichter en leider van de Filmliga († 1940)
  • 1904 » Elzard Kuhlman, Nederlands componist, dirigent, pianist en violist (overleden in?)
  • 1905 » John Carmel Heenan, Engels kardinaal-aartsbisschop van Westminster († 1975)
  • 1906 » Leo Halle, Nederlands voetbaldoelman († 1992)
  • 1907 » Doc Shanebrook, Amerikaans autocoureur († 1976)
  • 1907 » Henry Cotton, Brits golfer († 1987)

Bron: Wikipedia

  • 1986 » L. Ron Hubbard (74), Amerikaans sciencefiction-schrijver, oprichter van Scientology
  • 1986 » Gordon MacRae (64), Amerikaans acteur en zanger
  • 1988 » Sixta Heddema (75), Nederlands kunstenaar
  • 1989 » Ted Bundy (42), Amerikaans seriemoordenaar
  • 1990 » Araken (84), Braziliaans voetballer
  • 1990 » Madge Bellamy (90), Amerikaans actrice

Over de familienaam Benedictus


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I110005.php : benaderd 25 december 2025), "Dictus Benedictus (1905-1989)".