Weening en Achtkarspelen e.o. » Gerrit Alma (1910-1987)

Persoonlijke gegevens Gerrit Alma 


Gezin van Gerrit Alma

Hij is getrouwd met Pieterke Weening.

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1932 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Freerk Alma  1935-1966


Notities over Gerrit Alma

http://www.spinder.net/family/getperson.php?personID=I43447&tree=spinder

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Alma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Alma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Alma

Fokke Alma
1875-1960

Gerrit Alma
1910-1987

1932
Freerk Alma
1935-1966

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1910, Achtkarspelen
  2. http://www.graftombe.nl/names/info/273985/alma
  3. Huwelijksregister 1932, Achtkarspelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 september 1910 lag tussen 10,0 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 12,4 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
    • 28 maart » Henri Fabre slaagt er als eerst in om op te stijgen, te vliegen en te landen met een watervliegtuig.
    • 15 april » Charles Daniels scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.02,8. Het oude record stond sinds 20 juli 1908 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
    • 28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
    • 10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
    • 1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
  • De temperatuur op 26 mei 1932 lag tussen 3,6 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1932: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,1 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Ernest Lawrence vraagt octrooi aan op het cyclotron.
    • 4 februari » Japan bezet Harbin in China.
    • 5 februari » Benoeming van Guillaume Lemmens tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
    • 1 maart » Amerikaans piloot Charles Lindberghs zoon wordt gekidnapt.
    • 19 maart » Opening van de Sydney Harbour Bridge.
    • 29 mei » Oprichting van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters.
  • De temperatuur op 15 oktober 1987 lag tussen 11,1 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 18,9 mm neerslag gedurende 11,9 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (7%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
    • 7 april » In Washington D.C. gaat het Nationale Museum Voor Vrouwen in de Kunst open.
    • 13 mei » De Wereldbank stopt met geld lenen aan Zambia omdat het Afrikaanse land niet langer het bezuinigingsprogramma van het Internationaal Monetair Fonds uitvoert.
    • 28 mei » De 18-jarige Duitser Mathias Rust landt met een sportvliegtuigje op het Rode Plein in Moskou.
    • 28 juni » In het Wagener-stadion in Amstelveen wint de Nederlandse vrouwenhockeyploeg de eerste editie van de strijd om de Champions Trophy.
    • 11 augustus » Alan Greenspan wordt voorzitter van de Centrale Amerikaanse bank (de Fed).
    • 12 december » In Berlijn, Kreuzberg 36 komt het tot heftige rellen tussen krakers en politie naar aanleiding van sanering van de wijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1908 » Michael DeBakey, Amerikaans wetenschapper († 2008)
  • 1909 » Adriaan Kousemaker, Nederlands componist, muziekpedagoog, dirigent, organist en muziekuitgever († 1984)
  • 1909 » Dries Riphagen, Nederlands crimineel en collaborateur († 1973)
  • 1909 » Elia Kazan, Amerikaans filmregisseur († 2003)
  • 1910 » Jack Shea, Amerikaans schaatser († 2002)
  • 1911 » Todor Zjivkov, Bulgaars communistisch leider († 1998)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Alma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Alma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Alma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Alma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I1096.php : benaderd 24 december 2025), "Gerrit Alma (1910-1987)".