Weening en Achtkarspelen e.o. » Aafke Terpstra (1869-1940)

Persoonlijke gegevens Aafke Terpstra 


Gezin van Aafke Terpstra

Zij is getrouwd met Sjoerd Bosma.

Zij zijn getrouwd op 13 maart 1895 te Bolsward (Fr), zij was toen 26 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aafke Terpstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Aafke Terpstra

Aafke Terpstra
1869-1940

1895

Sjoerd Bosma
1858-1936


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1869, Wonseradeel
  2. Overlijdensregister 1940, Leeuwarden
  3. Huwelijksregister 1895, Bolsward

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 maart 1869 lag rond de 3,6 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 13 maart 1895 lag rond de -0,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 15 december » Oprichting van Eintracht Braunschweig, een Duitse voetbalclub uit Brunswijk.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
  • De temperatuur op 14 juni 1940 lag tussen 11,9 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 10,5 mm neerslag gedurende 8,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Cesena.
    • 16 mei » De Duitse bezetters voeren de Midden-Europese Tijd en de zomertijd in Nederland in, in plaats van de tot dan toe gebruikelijke Amsterdamse Tijd. De klok wordt één uur en veertig minuten vooruit gezet.
    • 29 mei » Seyss-Inquart aanvaardt het ambt van rijkscommissaris in Nederland.
    • 28 oktober » Ohi Day: Griekenland zegt nee tegen Mussolini, de asmogendheden en alles waar zij voor staan.
    • 28 oktober » Tweede Wereldoorlog: Invasie van Griekenland door Italië.
    • 7 november » De Tacoma Narrows Bridge ("Galloping Gertie") stort in door hevige resonantie opgewekt door de wind.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Terpstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Terpstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Terpstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Terpstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I109347.php : benaderd 11 oktober 2026), "Aafke Terpstra (1869-1940)".