Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Metzlar (1897-1964)

Persoonlijke gegevens Jan Metzlar 


Gezin van Jan Metzlar

Hij is getrouwd met Martje Bruining.

Zij zijn getrouwd op 7 juli 1927 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 29 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Johannes Metzlar  1928-1970

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Metzlar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Metzlar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Metzlar


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1897, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister 1964, Achtkarspelen
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/254008/metzlar
  4. Huwelijksregister 1927, Achtkarspelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 augustus 1897 lag rond de 17,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
    • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
  • De temperatuur op 7 juli 1927 lag tussen 16,0 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 2,3 mm neerslag. Er was 4,6 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 13 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub América de Cali.
    • 20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 24 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Universidad de Chile.
    • 13 juni » Op Fifth Avenue wordt een ticker-tape parade gehouden ter ere van Charles Lindbergh die enkele weken eerder de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan had uitgevoerd.
    • 20 juni » Paus Pius XI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Jozef Van Roey.
    • 23 augustus » In Boston worden de Italiaans-Amerikaanse anarchisten Sacco en Vanzetti terechtgesteld.
  • De temperatuur op 4 maart 1964 lag tussen -2,0 °C en 3,1 °C en was gemiddeld -0,1 °C. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • In het jaar 1964: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Nederland treedt een rijksregeling in werking voor de subsidiëring van alle amateuristische kunstbeoefening.
    • 6 september » Jan Janssen wordt in Sallanches wereldkampioen wielrennen.
    • 24 september » De Commissie-Warren publiceert haar rapport over de moord op president Kennedy.
    • 28 november » Lancering van Mariner 4, het eerste ruimtetuig dat langs Mars vliegt.
    • 1 december » President Lyndon B. Johnson en zijn adviseurs besluiten tot een tweefasenplan voor bombardementen op Vietnam.
    • 21 december » In Groot-Brittannië wordt de doodstraf afgeschaft.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Metzlar

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Metzlar.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Metzlar.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Metzlar (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I109001.php : benaderd 23 september 2026), "Jan Metzlar (1897-1964)".