Weening en Achtkarspelen e.o. » Kornelis van der Veen (1894-1975)

Persoonlijke gegevens Kornelis van der Veen 


Gezin van Kornelis van der Veen

(1) Hij is getrouwd met Grietje Wijnsma.

Zij zijn getrouwd op 29 oktober 1921 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Sytske de Jong.

Zij zijn getrouwd op 13 april 1944 te Barradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 49 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Kornelis van der Veen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Kornelis van der Veen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Kornelis van der Veen

Kornelis van der Veen
1894-1975

(1) 1921
(2) 1944

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1894, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/541781/veen_van_der
  3. Huwelijksregister 1921, Dantumadeel
  4. Huwelijksregister 1944, Barradeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 november 1894 lag rond de 4,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
    • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
    • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
    • 6 juni » Oprichting van de Duitse voetbalclub Karlsruher SC.
    • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
    • 28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.
  • De temperatuur op 13 april 1944 lag tussen 5,1 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 9,3 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Met de Slag om Monte Cassino begint een van de langste en bloedigste slagen van de Tweede Wereldoorlog.
    • 15 juni » De Verenigde Staten landen op Saipan.
    • 6 september » Tweede Wereldoorlog: Poolse troepen van het 10e regiment Jagers te paard, tankregiment uit de Poolse Eerste Pantserdivisie van generaal Maczek, vallen België binnen. Ze bevrijden Ieper en Poperinge op diezelfde dag.
    • 27 oktober » Bevrijding van Tilburg.
    • 24 november » De Verenigde Staten voeren hun eerste bombardement op Tokio uit.
    • 29 november » Albanië wordt bevrijd van bezetting door Duitsland.
  • De temperatuur op 21 september 1975 lag tussen 6,9 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 9,3 uur zonneschijn (75%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Charlie Chaplin wordt geridderd door koningin Elizabeth II van Engeland.
    • 20 juli » België - De haan wordt het embleem van de Franse Gemeenschap.
    • 5 september » Een moordaanslag op de Amerikaanse president Gerald Ford mislukt.
    • 7 december » Indonesië valt Oost-Timor binnen.
    • 15 december » In West-Duitsland worden Günter Guillaume en zijn echtgenote Christel Guillaume wegens landverraad tot 13 en 8 jaar celstraf veroordeeld.
    • 28 december » Hilversum 4 wordt geopend door de Veronica Omroep Organisatie die tevens haar debuut maakt als publieke omroep na haar afscheid op 31 augustus 1974 als zeezender.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Veen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I108320.php : benaderd 11 oktober 2026), "Kornelis van der Veen (1894-1975)".