De temperatuur op 18 augustus 1885 lag rond de 14,7 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
Dag van overlijden 28 juli 1949
De temperatuur op 28 juli 1949 lag tussen 13,8 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 18,7 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
2 maart » Kapitein James Gallagher voltooide de eerste non-stop vlucht rond de aarde.
18 april » De nieuwe Ierse republiek Eire/Erin verbreekt de banden met het Britse Gemenebest.
8 mei » De nieuwe grondwet van West-Duitsland wordt goedgekeurd. Ze zal op 23 mei in werking treden.
12 september » Na een verschijningsverbod van vier jaar mag het dagblad De Telegraaf weer verschijnen.
9 oktober » In Belgrado wordt Stadion Partizan officieel geopend.
4 december » Voetbalclub Millonarios wint de Colombiaanse landstitel door Deportivo Cali in het tweede finaleduel met 3-2 te verslaan, onder meer door een treffer van Alfredo di Stefano.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I108036.php : benaderd 26 september 2026), "Gerrit van der Leest (1885-1949)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.