Weening en Achtkarspelen e.o. » Grietje Folkersma (1896-1983)

Persoonlijke gegevens Grietje Folkersma 


Gezin van Grietje Folkersma

Zij is getrouwd met Meindert Pel.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1918 te Grootegast (Gr), zij was toen 22 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Mient Pel  1919-2004

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Folkersma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grietje Folkersma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Folkersma

Grietje Folkersma
1896-1983

1918

Meindert Pel
1892-1973

Mient Pel
1919-2004

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Grijpskerk 1896
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/1982607/folkersma
  3. Huwelijksregister Grootegast 1918

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 april 1896 lag rond de 6,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Utah ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als 45e staat.
    • 29 januari » Emile Grubbe past voor het eerst röntgenstraling toe bij de behandeling van borstkanker.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
    • 12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
    • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
  • De temperatuur op 16 mei 1918 lag tussen 9,4 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 16 januari » De Postcheque- en Girodienst wordt gestart.
    • 23 mei » De raffinaderij van Koninklijke Olie op Curaçao wordt in bedrijf gesteld.
    • 9 augustus » Duke Kahanamoku scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.01,4. Het oude record (1.01,6) stond sinds 20 juli 1912 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
    • 10 november » De Duitse keizer Wilhelm II komt aan op Station Eijsden om asiel aan te vragen in Nederland.
    • 12 november » Nederland verleent asiel aan de gevluchte Duitse keizer Wilhelm II.
    • 14 november » Tsjecho-Slowakije wordt een republiek.
  • De temperatuur op 28 augustus 1983 lag tussen 13,7 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,2 uur zonneschijn (23%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1983: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Door een fusie wordt de toenmalige gemeente Antwerpen fors uitgebreid met zeven randgemeenten (Berchem, Borgerhout, Deurne, Ekeren, Hoboken, Merksem en Wilrijk). De voormalige (rand)gemeenten zijn nu districten binnen de gemeente Antwerpen.
    • 19 januari » Miljoenen Grieken gaan de straat op uit protest tegen de inkomenspolitiek van de regering van premier Andreas Papandreou.
    • 4 maart » De AEX gaat van start met een koers van 100 punten.
    • 9 augustus » Rob Druppers wint Nederlands eerste medaille ooit bij de wereldkampioenschappen atletiek: zilver op de 800 meter. Hij doet dat in een nieuw Nederlands record: 1.44,20.
    • 28 september » De Angolese bevrijdingsbeweging UNITA laat 35 Portugese gijzelaars vrij.
    • 30 november » De verblijfplaats van Freddy Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer worden ontdekt na een ontvoering van precies drie weken.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Folkersma


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I107424.php : benaderd 12 oktober 2026), "Grietje Folkersma (1896-1983)".