Weening en Achtkarspelen e.o. » Sjoukje Jager (1883-1946)

Persoonlijke gegevens Sjoukje Jager 


Gezin van Sjoukje Jager

Zij is getrouwd met Aan van der Wey.

Zij zijn getrouwd op 13 februari 1904 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 20 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Hendrik van der Wey  1905-1905
  2. Sjoukje van der Wey  1907-1918
  3. Hendrik van der Wey  1909-1994
  4. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sjoukje Jager?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sjoukje Jager

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sjoukje Jager


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1883, Achtkarspelen
  2. (Niet openbaar)
  3. Huwelijksregister 1904, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 november 1883 lag rond de 5,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
    • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
    • 11 juli » Het waterschap Het Woud werd opgericht bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Brabant.
    • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
    • 27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
    • 18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.
  • De temperatuur op 13 februari 1904 lag tussen 5,2 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 2,1 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
    • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
    • 3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
    • 15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
    • 6 november » In de haven van Moerdijk zinkt een houten aak nadat het schip lek is gestoten, 5 opvarenden verdrinken.
  • De temperatuur op 11 februari 1946 lag tussen 5,6 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 2,7 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Eerste uitzending van het AVRO-radioprogramma Arbeidsvitaminen.
    • 16 maart » NSB-propagandist Max Blokzijl wordt wegens landverraad gefusilleerd op de Waalsdorpervlakte.
    • 5 mei » De eerste Nationale Bevrijdingsdag.
    • 17 juli » Het IJslands voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis en gaat in Reykjavik met 3-0 onderuit tegen Denemarken.
    • 20 september » Eerste Filmfestival van Cannes.
    • 24 oktober » De eerste foto van de Aarde vanuit de Ruimte wordt gemaakt met behulp van een V2-raket. De raket werd gelanceerd vanaf de Amerikaanse lanceerbasis White Sands, maakte de foto's vanaf een hoogte van 105 kilometer en viel vervolgens weer terug naar de Aarde.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jager

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jager.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jager.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jager (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I10733.php : benaderd 27 september 2026), "Sjoukje Jager (1883-1946)".