Weening en Achtkarspelen e.o. » Hiltje van der Woude (1864-1941)

Persoonlijke gegevens Hiltje van der Woude 


Gezin van Hiltje van der Woude

Zij is getrouwd met Pier Bosma.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1889 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Pietje Bosma  1904-1983
  2. Sijke Bosma  1904-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hiltje van der Woude?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hiltje van der Woude

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hiltje van der Woude


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1864, Dantumadeel
  2. (Niet openbaar)
  3. Huwelijksregister 1889, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 februari 1864 lag rond de 2,7 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
    • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
    • 20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
    • 30 november » Slag bij Franklin, Tennessee.
  • De temperatuur op 18 mei 1889 lag rond de 14,8 °C. Er was 20 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
    • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
    • 27 juni » Huwelijk van prins Willem van Hohenzollern en prinses Maria Theresia van Bourbon in Slot Sigmaringen.
    • 3 juli » De paardentram van de UTM (Utrechtse Tram-Maatschappij) wordt feestelijk geopend.
    • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
    • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
  • De temperatuur op 28 mei 1941 lag tussen 9,5 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 3 februari » De nazi's brengen Pierre Laval weer aan de macht in Vichy-Frankrijk.
    • 4 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
    • 16 maart » Eerste strip van Tom Poes.
    • 10 april » Met steun van Adolf Hitler wordt de 'onafhankelijke staat van de Kroaten' geproclameerd.
    • 11 september » Begin van de bouw van het Pentagon.
    • 17 december » Duitse overwinning op Sebastopol.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Woude


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I107323.php : benaderd 11 oktober 2026), "Hiltje van der Woude (1864-1941)".