Weening en Achtkarspelen e.o. » Dieuwke de Vos (1884-1941)

Persoonlijke gegevens Dieuwke de Vos 


Gezin van Dieuwke de Vos

Zij is getrouwd met Kornelis Struiksma.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1908 te Grootegast (Gr), zij was toen 24 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Taeke Struiksma  1908-1983
  2. Sijtze Struiksma  1910-1973
  3. Gaatse Struiksma  1911-1978

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dieuwke de Vos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dieuwke de Vos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dieuwke de Vos


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1884, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister Grootegast 1941
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/1994843/vos_de
  4. Huwelijksregister Grootegast 1908

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 maart 1884 lag rond de 0,9 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
    • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
    • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
    • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
  • De temperatuur op 16 mei 1908 lag tussen 9,2 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
    • 1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
    • 18 juni » In Nature wordt door A. A. Campbell Swinton een volledig elektronisch televisiesysteem beschreven.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
    • 25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
    • 1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
  • De temperatuur op 26 februari 1941 lag tussen -3,6 °C en 1,3 °C en was gemiddeld -1,3 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 10 februari » De eerste uitgave van Het Parool verschijnt.
    • 3 april » Hongaarse en Duitse soldaten trekken Joegoslavië binnen.
    • 10 april » Met steun van Adolf Hitler wordt de 'onafhankelijke staat van de Kroaten' geproclameerd.
    • 27 mei » Het Duitse oorlogsschip Bismarck vergaat in de Atlantische Oceaan.
    • 4 juni » De voormalige Nederlandse mijnenlegger Van Meerlant gaat in Britse dienst verloren door een mijnexplosie, 42 Britse opvarenden komen om het leven.
    • 8 december » In het concentratiekamp Chełmno bij Łódź gebruikt Duitsland voor het eerst op vrachtwagens gemonteerde gaskamers om joden te vermoorden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Vos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Vos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Vos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Vos (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I105760.php : benaderd 29 september 2026), "Dieuwke de Vos (1884-1941)".