Weening en Achtkarspelen e.o. » Mient "Minard" Roorda (1893-1976)

Persoonlijke gegevens Mient "Minard" Roorda 


Gezin van Mient "Minard" Roorda

(1) Hij is getrouwd met Antje Tjoelker.

Zij zijn getrouwd


(2) Hij is getrouwd met Hiltje Kamstra.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1912 te Oldehove (Gr), hij was toen 18 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Nicolaas Roorda  1913-2000

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Mient "Minard" Roorda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Mient "Minard" Roorda

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Mient Roorda

Mient Roorda
1893-1976

(1) 
(2) 1912

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Grijpskerk 1893
  2. https://nl.findagrave.com/memorial/57051382/minard-roorda
  3. Huwelijksregister Oldehove 1912

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 november 1893 lag rond de 7,3 °C. Er was 16 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
    • 1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
    • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
    • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
  • De temperatuur op 11 mei 1912 lag tussen 7,1 °C en 25,1 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 2,1 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 6 januari » New Mexico ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 47ste staat.
    • 14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
    • 5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
    • 15 augustus » Open brief van Jules Destrée aan Belgisch koning Albert I met de legendarische woorden: "Er zijn geen Belgen, Sire."
    • 17 oktober » Het Ottomaanse Rijk verklaart de oorlog aan Bulgarije en Servië.
    • 3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.
  • De temperatuur op 28 oktober 1976 lag tussen 4,3 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1976: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,7 miljoen inwoners.
    • 5 januari » De eerste uitzending van het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
    • 4 februari » Op de dag af, twee jaar na haar ontvoering, begint het proces tegen Patricia Hearst (21) wegens lidmaatschap van de criminele organisatie van haar ontvoerders en het deelnemen aan een gewapende overval.
    • 21 juni » Zwemmer Brian Goodell verbetert in Long Beach het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag tot 15.06,66. Het oude record (15.10,89) stond sinds 27 februari 1976 op naam van Stephen Holland.
    • 26 juni » De CN Tower wordt geopend in Toronto.
    • 25 augustus » Harm Wiersma wordt wereldkampioen dammen.
    • 26 oktober » Transkei is het eerste thuisland dat door Zuid-Afrika onafhankelijk verklaard wordt. Geen enkel ander land zal Transkei erkennen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1956 » Tom Schreurs (59), Nederlands bokser en sportjournalist
  • 1963 » Mart Saar (81), Estisch componist
  • 1971 » Jesus Villamor (56), Filipijns gevechtspiloot en oorlogsheld
  • 1977 » Theo Eerdmans (55), Nederlands quizmaster, journalist en auteur
  • 1986 » John Braine (64), Engels schrijver
  • 1986 » Marga Klompé (74), Nederlands politica, eerste vrouwelijke minister

Over de familienaam Roorda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Roorda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Roorda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Roorda (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I105356.php : benaderd 24 december 2025), "Mient "Minard" Roorda (1893-1976)".