Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik van Duinen (1877-1965)

Persoonlijke gegevens Hendrik van Duinen 


Gezin van Hendrik van Duinen

Hij is getrouwd met Antje de Haan.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1902 te Grootegast (Gr), hij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Eppe van Duinen  1911-1913

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van Duinen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik van Duinen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van Duinen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Grootegast 1877
  2. Overlijdensregister Ten Boer 1965
  3. Huwelijksregister Grootegast 1902

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 oktober 1877 lag rond de 9,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e president van de Verenigde Staten
    • 10 mei » Roemenië verklaart zichzelf onafhankelijk van Turkije, dit wordt op 26 maart 1881 doorgevoerd na het einde van de Roemeense burgeroorlog.
    • 13 juni » Lodewijk IV van Hessen-Darmstadt volgt zijn overleden oom Lodewijk III van Hessen-Darmstadt op als groothertog van Hessen.
    • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
    • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
    • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
  • De temperatuur op 17 mei 1902 lag tussen 6,9 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 5,0 uur zonneschijn (32%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
    • 9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
    • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 25 november 1965 lag tussen -1,5 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 4,6 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • In het jaar 1965: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,2 miljoen inwoners.
    • 5 februari » Voetballer Stanley Matthews (50) speelt zijn laatste wedstrijd in de Engelse hoogste klasse.
    • 18 maart » Vanaf ruimtevaartuig Voschod 2 voert kosmonaut Aleksei Leonov de eerste ruimtewandeling uit.
    • 26 mei » RSC Anderlecht wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door Standard Luik in de finale met 3-2 te verslaan.
    • 3 juni » Lancering van de Gemini 4, piloot Edward White voert als eerste Amerikaan een ruimtewandeling uit.
    • 26 november » Frankrijk lanceert een Diamant-A raket met een Asterix-1 kunstmaan aan boord, en wordt zo het derde land dat de ruimte verovert.
    • 15 december » Lancering van de bemande Gemini 6A. Gemini 6A heeft een rendez-vous met Gemini 7, de eerste in de geschiedenis.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1871 » Tomas Mascardo, Filipijns revolutionair generaal († 1932)
  • 1876 » Sol Plaatje, Zuid-Afrikaans journalist, schrijver en politicus († 1932)
  • 1879 » Max von Laue, Duits natuurkundige († 1960)
  • 1887 » Léon van den Haute, Belgische sportjournalist en stichter van de Ronde van Vlaanderen († 1931)
  • 1888 » Nikolaj Boecharin, Sovjet-econoom en -politicus († 1938)
  • 1892 » Ivo Andrić, Kroatisch dichter († 1975)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Duinen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I104796.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hendrik van Duinen (1877-1965)".