Weening en Achtkarspelen e.o. » Berend Holtrop (1876-1942)

Persoonlijke gegevens Berend Holtrop 


Gezin van Berend Holtrop

Hij is getrouwd met Cornelia Adriana van Roosmalen.

Zij zijn getrouwd op 10 december 1902 te 's-Gravenhage, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Cornelis Holtrop  1907-1907

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berend Holtrop?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berend Holtrop

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Berend Holtrop

Trijntje Kuik
1849-????

Berend Holtrop
1876-1942

1902

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1876, Achtkarspelen
  2. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 april 1876 lag rond de 6,8 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 30 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
  • De temperatuur op 10 december 1902 lag tussen -7,0 °C en -1,4 °C en was gemiddeld -5,3 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 19 april » De pogrom van Chisinau.
    • 20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
    • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 2 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Social de Deportes Rangers.
    • 14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 23 januari 1942 lag tussen -13,2 °C en -6,4 °C en was gemiddeld -9,2 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 5,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thailand verklaart de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk de oorlog.
    • 18 april » De Doolittle Raid op Japan vindt plaats waarbij Tokio voor het eerst wordt gebombardeerd door B-25's.
    • 28 mei » Uit wraak voor de moord op Reinhard Heydrich vermoorden de nazi's in Tsjecho-Slowakije meer dan 1800 mensen.
    • 11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
    • 28 november » Door een brand in de nachtclub Cocoanut Grove in Boston komen 491 mensen om.
    • 25 december » De Japanse onderzeeboot I 66 torpedeert ten noorden van Kuching de Nederlandse onderzeeboot K XVI waarbij alle 36 bemanningsleden om het leven komen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Holtrop

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Holtrop.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Holtrop.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Holtrop (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I104593.php : benaderd 12 oktober 2026), "Berend Holtrop (1876-1942)".