Weening en Achtkarspelen e.o. » Aaltje Geerts Hoekstra (1841-1924)

Persoonlijke gegevens Aaltje Geerts Hoekstra 


Gezin van Aaltje Geerts Hoekstra

Zij is getrouwd met Harmannus Tjarks Wolda.

Zij zijn getrouwd op 28 september 1862 te Leeuwarden (Fr), zij was toen 20 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Tjark Wolda  1866-1868
  2. Romke Wolda  1878-1911

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Geerts Hoekstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aaltje Geerts Hoekstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Geerts Hoekstra

Hester Jans
1780-1811

Aaltje Geerts Hoekstra
1841-1924

1862
Tjark Wolda
1866-1868
Romke Wolda
1878-1911

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1841, Oostdongeradeel
  2. Overlijdensregister Roden, 1924
  3. Huwelijksregister 1862, Leeuwarden

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 november 1841 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Hongkong wordt door de Britten bezet.
    • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
    • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Batavia in Nederlands-Indië.
    • 14 juni » Oprichting van het eerste parlement van Canada.
    • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
  • De temperatuur op 28 september 1862 lag rond de 15,2 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
    • 26 november » Lewis Carroll (Charles Dodgson) stuurt het manuscript van Alice's Adventures in Wonderland naar de tien jaar oude Alice Liddell.
    • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
  • De temperatuur op 31 oktober 1924 lag tussen 8,3 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 4,9 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Sint-Petersburg wordt hernoemd tot Leningrad.
    • 17 februari » Johnny Weissmuller verbetert in Miami zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 57,4. Het oude record (58,6) stond sinds 9 juli 1922 op naam van de Amerikaanse zwemmer en latere filmster (Tarzan).
    • 24 februari » Johnny Weissmuller doet de 100 meter zwemmen in 57 2/5 seconden en vestigt daarmee een wereldrecord.
    • 3 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub Gil Vicente FC.
    • 20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
    • 28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1918 » Egon Schiele (28), Oostenrijks expressionistisch schilder
  • 1918 » István Tisza, (57) Hongaars politicus en premier
  • 1925 » Max Linder (pseudoniem van Gabriel-Maximilien Neuvielle) (41), Frans acteur
  • 1925 » Michail Froenze (40), opperbevelhebber van het Rode Leger
  • 1926 » Harry Houdini (52), Amerikaans boeienkoning en illusionist
  • 1929 » José Relvas (71), Portugees politicus

Over de familienaam Hoekstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoekstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoekstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoekstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I103437.php : benaderd 8 februari 2026), "Aaltje Geerts Hoekstra (1841-1924)".