4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
Dag van overlijden 15 mei 1957
De temperatuur op 15 mei 1957 lag tussen 11,2 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 3,4 uur zonneschijn (22%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
2 januari » De AOW (Algemene Ouderdomswet) gaat in Nederland in.
26 januari » De PSP (Pacifistisch Socialistische Partij) wordt opgericht. Deze ging in 1989 op in GroenLinks.
12 februari » Bisschopswijding van Wilhelmus Marinus Bekkers, Nederlands bisschop-coadjutor van 's-Hertogenbosch.
14 maart » Jean van de Velde, Nederlands regisseur, scenarioschrijver en producer
16 september » Richard Feynman en Murray Gell-Mann presenteren de theorie van de zwakke kernkracht.
13 oktober » De Amerikaanse actrice Jayne Mansfield verricht op Het Kasteel de aftrap van de voetbalwedstrijd tussen Sparta en DOS. De spelers van de Rotterdamse club zijn zo onder de indruk van de zwoele kus op de mond van aanvoerder Rinus Terlouw dat Sparta met 7-1 verliest.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I102474.php : benaderd 12 oktober 2026), "Elisabeth Olijve (1895-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.