Weening en Achtkarspelen e.o. » Geeltje van Althuis (1883-1918)

Persoonlijke gegevens Geeltje van Althuis 


Gezin van Geeltje van Althuis

Zij is getrouwd met Gosse van der Veen.

Zij zijn getrouwd op 16 augustus 1906 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geeltje van Althuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geeltje van Althuis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geeltje van Althuis


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1883, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister 1918, Leeuwarden
  3. Huwelijksregister 1906, Dantumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 december 1883 lag rond de -4,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Tijdens een storm bij het waddeneiland Borkum komen 121 vissers uit Paesens-Moddergat en Zoutkamp om het leven.
    • 13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
    • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
    • 1 juli » Oprichting van de ANWB.
    • 27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
    • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
  • De temperatuur op 16 augustus 1906 lag tussen 11,2 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 1,9 mm neerslag. Er was 7,6 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
    • 15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
    • 18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
    • 13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
    • 15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
    • 10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
  • De temperatuur op 15 maart 1918 lag tussen -1,6 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 2,1 mm neerslag. Er was 6,1 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 9 maart » In Wageningen wordt de landbouwhogeschool geopend.
    • 17 maart » Bij het Overijsselse plaatsje Buurse wordt voor het eerst in Nederland zout aangeboord.
    • 21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
    • 14 juni » De Nederlandse regering besluit de Zuiderzeewerken te gaan uitvoeren.
    • 7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
    • 1 december » Transsylvanië wordt verenigd met Roemenië


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Althuis


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I101906.php : benaderd 12 oktober 2026), "Geeltje van Althuis (1883-1918)".