De temperatuur op 4 oktober 1919 lag tussen 9,9 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 12,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 januari » Ernest Rutherford slaagt erin een atoom te splitsen.
13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
28 april » Officiële instelling van de Volkenbond tijdens de vredesbesprekingen in Versailles.
4 mei » Leden van de 4 mei-beweging demonstreren op het Tiananmen-plein tegen het verdrag van Versailles en het onvermogen van de Chinese regering.
30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
14 juni » Alcock en Brown vliegen als eersten non-stop over de Atlantische Oceaan.
Trouwdag 18 september 1946
De temperatuur op 18 september 1946 lag tussen 10,5 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 14,2 mm neerslag gedurende 7,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
2 maart » De communistische leider Hồ Chí Minh roept zichzelf uit tot president van Noord-Vietnam.
17 april » Syrië wordt onafhankelijk van Frankrijk.
26 juni » In Harkema wordt de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Harkemase Boys opgericht.
28 juni » De Grondwetgevende Vergadering van Italië kiest Enrico De Nicola tot voorlopig staatshoofd.
5 juli » De bikini wordt geïntroduceerd.
17 juli » Het IJslands voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis en gaat in Reykjavik met 3-0 onderuit tegen Denemarken.
Dag van overlijden 7 januari 1973
De temperatuur op 7 januari 1973 lag tussen 0,3 °C en 3,8 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
1 januari » Denemarken, Ierland en het Verenigd Koninkrijk treden toe tot de EEG.
28 maart » Aanvaller René van de Kerkhof maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de vriendschappelijke wedstrijd in en tegen Oostenrijk.
7 april » Eddy Merckx wint de achtste editie van de Amstel Gold Race.
22 mei » Uitvinding van het ethernet-netwerk door Robert Metcalfe.
23 augustus » Ilie Năstase wordt de allereerste nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals.
24 september » Guinee-Bissau verklaart zich onafhankelijk van Portugal.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I101764.php : benaderd 28 augustus 2026), "Klaaske Westra (1919-1973)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.