Weening en Achtkarspelen e.o. » Ytze Dijkstra (1904-1987)

Persoonlijke gegevens Ytze Dijkstra 


Gezin van Ytze Dijkstra

Hij is getrouwd met Antje Keizer.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1933 te Het Bildt (Fr), hij was toen 28 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ytze Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ytze Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ytze Dijkstra

Romkje Top
1836-1920

Ytze Dijkstra
1904-1987

1933

Antje Keizer
1905-2001


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Grootegast 1904
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/155388/dijkstra
  3. Huwelijksregister 1933, Het Bildt

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 november 1904 lag tussen 2,4 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 1,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
    • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
    • 14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
    • 26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
    • 31 oktober » Einde van de pogingen van de Japanners om Port Arthur te veroveren in de Russisch-Japanse Oorlog
  • De temperatuur op 27 april 1933 lag tussen 4,1 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 6,5 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 15 februari » President Franklin Roosevelt ontsnapt ternauwernood aan een moordaanslag.
    • 14 maart » Michael Caine, Brits acteur
    • 22 maart » Het concentratiekamp Dachau wordt geopend.
    • 27 maart » Uitvinding van polyethyleen door Reginald Gobson en Eric Fawcett.
    • 14 juli » In Duitsland worden alle politieke partijen behalve de NSDAP verboden.
    • 5 december » Einde van de drooglegging in de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 14 mei 1987 lag tussen 4,1 °C en 10,4 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 11,4 mm neerslag gedurende 9,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
    • 12 januari » Zeven maffia-bazen worden in New York veroordeeld tot honderd jaar gevangenisstraf elk.
    • 29 maart » Zaligverklaring van Marcelo Spínola y Maestre (1835-1906), Spaans kardinaal-aartsbisschop van Sevilla, door Paus Johannes Paulus II
    • 1 juli » De Europese Akte treedt in werking.
    • 30 augustus » In Moskou prolongeert de Nederlandse mannenhockeyploeg de Europese titel door in de finale Engeland na strafballen te verslaan.
    • 9 december » Begin van de eerste intifada in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever.
    • 16 december » Het Nederlands voetbalelftal sluit de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1988 af met een 3-0 zege op Griekenland. Invaller Hans Gillhaus scoort drie keer.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1896 » Jan Franken Pzn., Nederlands schilder, tekenaar en boekbandontwerper († 1977)
  • 1898 » Joris Ivens, Nederlands filmmaker († 1989)
  • 1901 » George Gallup, Amerikaans statisticus en opinieonderzoeker († 1984)
  • 1911 » Casto Alejandrino, Filipijns communistenleider († 2005)
  • 1912 » Jaap Meijer, Nederlands poëzieschrijver († 1993)
  • 1912 » Ted Duncan, Amerikaans autocoureur († 1963)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijkstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I101402.php : benaderd 22 mei 2026), "Ytze Dijkstra (1904-1987)".