De temperatuur op 18 juni 1878 lag rond de 19,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 50%. Bron: KNMI
Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
Dag van overlijden 5 oktober 1968
De temperatuur op 5 oktober 1968 lag tussen 10,6 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
9 februari » De eerste Rotterdamse metrolijn en tevens kleinste ter wereld wordt geopend door prinses Beatrix samen met haar echtgenoot.
7 maart » De BBC vertoont voor het eerst het nieuws in kleur.
30 maart » In Amsterdam wordt het 'kosmisch ontspanningscentrum' Paradiso geopend.
20 juni » De Amerikaanse atleet Jim Hines brengt het wereldrecord op de 100 m op 9,9 sec.
23 juni » Jozef Adamec scoort namens Tsjecho-Slowakije als eerste voetballer ooit een hattrick tegen Brazilië in een onderlinge oefeninterland in Bratislava.
14 oktober » De Amerikaanse atleet Jim Hines brengt het wereldrecord 100 m op 9,95 sec. Het is de eerste keer dat dit record elektronisch wordt vastgelegd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I100842.php : benaderd 11 oktober 2026), "Wieger Kootstra (1878-1968)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.