Stamboom Voets » Johann Bernard Gerdes (1847-1934)

Persoonlijke gegevens Johann Bernard Gerdes 

  • Hij is geboren op 20 december 1847 in Rutenbrock.
    http://www.fischer-sandker.nl/genealogie/personen/p-groninger1654/p-groninger1654-0005.htm#BM14328

    XIII.197 Johann Bernard GERDES (Geerts), geboren op 20-12-1847 te Rutenbrock, overleden op 03-02-1934 te Vlagtwedde op 86-jarige leeftijd, zoon van Johann Rudolf (Jan) GERDES (Geres, Geers,) (zie XII.123) en Anna Maria GERTZEN (Anna Marijke geersen, Geertsen).
    Gehuwd (1) voor 1875 te Emmen? Echtgenote is Maria Margaretha BERGMANN, geboren op 28-01-1846 te Schwartenberg, gedoopt te Ruetenbrock, overleden op 14-01-1894 te Emmen Weerdingemarke op 47-jarige leeftijd, dv Hermann Bergmann - N.N.
    Gehuwd (2) op 49-jarige leeftijd op 20-08-1897 te Emmen met Wilhelmina SCHLIMBACH, 35 jaar oud, geboren op 19-03-1862 te Onstwedde, overleden op 29-06-1921 te TerApel op 59-jarige leeftijd, weduwe van Otten (zie www.kittyotten.nl), dochter van Johannes Frederikus SCHLIMBACH, landbouwer te Braamberg, en Maria Helena WERMES (Hermes).
    Uit het eerste huwelijk:1.  Anna Maria (Geerts) (zie XIV.301).

    2.  Johannes Bernardus (zie XIV.302).

    3.  Helena Adelheid, geboren op 29-10-1880 te Weerdingerveen Emmen, overleden op 09-02-1943 te Vlagtwedde op 62-jarige leeftijd.
    Gehuwd op 19-jarige leeftijd op 17-04-1900 te Emmen met Wilt de BOER, 23 jaar oud, geboren op 18-11-1876 te Maten Emmen, zoon van Hindrik de BOER en Maria Catharina MESTEMAKER.
  • Hij is overleden op 3 februari 1934 in Vlagtwedde, hij was toen 86 jaar oud.Bronnen 1, 2
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Groninger Archieven
    Algemeen Gemeente: Vlagtwedde
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 10
    Aangiftedatum: 05-02-1934
    Overledene Johann Bernard Gerdes
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 03-02-1934
    Leeftijd: 86
    Overlijdensplaats: Barnflair gem. Vlagtwedde
    Vader Rudolf Gerdes
    Moeder Anna Maria Gertzen
    Partner Wilhelmina Schlimback
    Relatie: weduwnaar
    Nadere informatie geboortepl: Rütenbrock Dld;
    wedn.v. Maria Margaretha Bergmann
  • Een kind van Johann Rudolf Gerdes en Anna Maria Gertzen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 januari 2013.

Gezin van Johann Bernard Gerdes

(1) Hij is getrouwd met Maria Margaretha Bergmann.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Anna Maria Gerdes  1875-1941 
  2. Maria Gerdes  1884-1890
  3. Lena Gerdes  1886-1889


(2) Hij is getrouwd met Wilhelmina Slimbach.

Zij zijn getrouwd op 20 augustus 1897 te Emmen, Netherlands, hij was toen 49 jaar oud.Bron 3

Emmen, huwelijksakte, 20 augustus 1897, aktenr. 110
Bruidegom: Johann Bernard Gerdes, geboren te Rutenbroek (Duitsland);oud: 49 jaren; beroep: landbouwer; weduwnaar van Maria Margaretha Bergmann, zoon van Rudolf Gerdes, beroep: landbouwer, en Anna Maria Gertzen, beroep: landbouwer.Bruid: Wilhelmina Slimback, geboren te Onstwedde; oud: 35 jaren;beroep: landbouwster; weduwe van Hermannes Johannes Otten, dochter vanJohannes Frederikus Slimback en Maria Helena Wermes.NB. vader bruid overleden; moeder bruid overleden

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johann Bernard Gerdes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johann Bernard Gerdes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johann Bernard Gerdes


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Genlias (http://www.genlias.nl/ : accessed ), ., Genlias
    2. Allegroningers (http://www.allegroningers.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=54 : accessed ), ., Groninger Archieven
    3. Drents Archief (http://www.alledrenten.nl/ : accessed ), ., Drents Archief

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 december 1847 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
      • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
      • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
      • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
      • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
      • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.
    • De temperatuur op 20 augustus 1897 lag rond de 15,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
      • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
      • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
      • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
      • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
      • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
    • De temperatuur op 3 februari 1934 lag tussen -8,0 °C en 1,8 °C en was gemiddeld -1,7 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
      • 17 februari » Koning Albert I van België komt om tijdens een beklimming van een rots te Marche-les-Dames in de provincie Namen.
      • 19 maart » Bisschopswijding van de Nederlander Willem Cobben, apostolisch vicaris van Finland.
      • 11 april » In de nacht van 10 op 11 april worden uit de Sint-Baafskathedraal twee panelen van Het Lam Gods gestolen.
      • 4 juli » In Amsterdam breekt het Jordaanoproer uit als reactie op de verlaging van de werklozensteun door het kabinet-Colijn
      • 18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
      • 22 oktober » De beruchte bankrover Charles Arthur "Pretty Boy" Floyd wordt neergeschoten door FBI-agenten in East Liverpool.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Gerdes

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gerdes.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gerdes.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gerdes (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Voets is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jaap Voets, "Stamboom Voets", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-voets/I362.php : benaderd 15 oktober 2026), "Johann Bernard Gerdes (1847-1934)".