De temperatuur op 1 september 1906 lag tussen 11,7 °C en 27,5 °C en was gemiddeld 19,8 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
26 maart » De Electrotechnische Vereeniging (ETV) wordt opgericht.
19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
22 november » Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet ingevoerd: "S.O.S.".
Trouwdag 16 september 1931
De temperatuur op 16 september 1931 lag tussen 4,2 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,4 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
3 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Varteks Varaždin.
17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
16 oktober » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch delegaat in Bulgarije.
2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
Dag van overlijden 15 augustus 1977
De temperatuur op 15 augustus 1977 lag tussen 15,1 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (29%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
31 januari » President Giscard d'Estaing opent het Centre Georges Pompidou in Parijs.
18 februari » De eerste spaceshuttle maakt een vlucht op de bovenkant van een Boeing 747.
4 maart » In Los Alamos wordt de eerste Cray-1-supercomputer in gebruik genomen.
13 juli » Een grote brand in vijf opslagloodsen met boter en vlees zorgt in Elst voor vettige rookwolken en veel stankoverlast.
23 augustus » Björn Borg lost Jimmy Connors na 160 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, maar de Zweed moet die positie een week later alweer afstaan aan de Amerikaan.
26 oktober » Het Nederlands voetbalelftal wint in Amsterdam met 1-0 van België in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978 in Argentinië. PSV'er René van de Kerkhof maakt in de vierde minuut het enige doelpunt. Het blijkt later de laatste (en 48ste) interland van sterspeler Johan Cruijff in Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Arie Verloop, "Stamboom Verloop", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-verloop/I7079.php : benaderd 12 oktober 2026), "Adriana van ZON (1906-1977)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.