Stamboom Verloop » Johannes Wilhelmus Hendrik (Jan) STOKVIS (1885-1958)

Persoonlijke gegevens Johannes Wilhelmus Hendrik (Jan) STOKVIS 

  • Hij is geboren op 2 juni 1885 in Rotterdam.
  • Hij is overleden op 14 februari 1958 in ís-Gravenhage, hij was toen 72 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 juli 2020.

Gezin van Johannes Wilhelmus Hendrik (Jan) STOKVIS

Hij is getrouwd met Elisabeth Marie van GIJZELEN.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1906 te Rotterdam, hij was toen 20 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Elisabeth STOKVIS  1907-2006

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Wilhelmus Hendrik (Jan) STOKVIS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Wilhelmus Hendrik (Jan) STOKVIS

Johannes Wilhelmus Hendrik (Jan) STOKVIS
1885-1958

1906

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 juni 1885 lag rond de 11,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
  • De temperatuur op 14 februari 1958 lag tussen 11,0 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (7%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
    • 7 januari » Laatste stoomlocomotief in reguliere dienst in Nederland.
    • 13 januari » De Smurfenstrip wordt voor het eerst uitgebracht.
    • 26 juli » Als negenjarige prins wordt Charles tot Prins van Wales benoemd.
    • 31 juli » Afschaffing van het tolgeld in de Waaslandtunnel onder de Schelde in Antwerpen.
    • 14 september » De twee raketten die ontwikkeld zijn door de Duitse ingenieur Ernst Mohr, bereiken de bovenste delen van de atmosfeer.
    • 17 september » De eerste aflevering van Pipo de Clown verschijnt op de Nederlandse televisie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam STOKVIS

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam STOKVIS.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over STOKVIS.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam STOKVIS (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Verloop is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Arie Verloop, "Stamboom Verloop", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-verloop/I4840.php : benaderd 25 december 2025), "Johannes Wilhelmus Hendrik (Jan) STOKVIS (1885-1958)".