De temperatuur op 21 mei 1905 lag tussen 2,0 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
Trouwdag 16 mei 1929
De temperatuur op 16 mei 1929 lag tussen 3,6 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
17 januari » Popeye, door Elzie Segar voor King Features Syndicate ontworpen, verschijnt (als bijfiguur) voor het eerst in de New York Journal.
31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
17 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Uruguay.
Dag van overlijden 10 november 1995
De temperatuur op 10 november 1995 lag tussen 6,5 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (22%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
6 februari » Arantxa Sánchez Vicario lost Steffi Graf na 87 weken af als de nummer één op de wereldranglijst der proftennissters; de Spaanse moet die positie na twee weken weer afstaan aan haar Duitse collega.
10 mei » De gemeente Amersfoort verzoekt het rijk en de provincie Utrecht om ruim 130 miljoen gulden aan extra steun voor de bouw van 6.700 Vinex-woningen in de wijk Vathorst.
18 mei » De brouwer Scottish & Newcastle, in Nederland eigenaar van Center Parcs, neemt branchegenoot Courage over van de Australische bierproducent Foster's.
4 juni » Tony Rominger wint de Ronde van Italië. De houder van het werelduurrecord loodst de roze leiderstrui na 3806 kilometer zonder noemenswaardige problemen over de eindstreep in Milaan, waar de Italiaan Giovanni Lombardi de slotrit op zijn naam schrijft.
28 augustus » Een mortier doodt 38 mensen in Sarajevo, Bosnië. De NAVO-actie tegen de Bosnische Serviërs is een reactie op dit incident.
22 november » In Nederland wordt het lichaam van Nicole van den Hurk, die sinds 6 oktober 1995 vermist werd, gevonden in de bossen tussen Mierlo en Lierop.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Arie Verloop, "Stamboom Verloop", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-verloop/I2836.php : benaderd 12 oktober 2026), "Elizabeth SCHENK (1905-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.