De temperatuur op 12 februari 1936 lag tussen -10,1 °C en 5,3 °C en was gemiddeld -2,8 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
18 juli » Staatsgreep van Generalísimo Franco tegen de Tweede Spaanse Republiek. Begin van de Spaanse Burgeroorlog, die zou leiden tot veertig jaar dictatuur.
16 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Berlijn.
8 september » Verloving tussen prinses Juliana der Nederlanden en Bernhard van Lippe-Biesterfeld.
31 oktober » Eerste poging een raket te lanceren op het Jet Propulsion Laboratory.
25 november » Duitsland en Japan sluiten het Anti-Kominternpact, dat voornamelijk gericht is tegen de Komintern (Communistische Internationale) en in het bijzonder tegen de Sovjet-Unie.
Dag van overlijden 31 januari 2001
De temperatuur op 31 januari 2001 lag tussen -0,2 °C en 3,4 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (10%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
2 juni » Bisschopswijding van Gerard de Korte, Nederlands hulpbisschop van Utrecht, door kardinaal Adrianus Simonis in de Sint-Catharinakathedraal in Utrecht.
6 juni » Het Moldavisch voetbalelftal lijdt de zwaarste nederlaag uit zijn geschiedenis. De ploeg verliest in Göteborg met 6-0 van Zweden, onder meer door vier treffers van aanvaller Henrik Larsson.
25 juli » Zwemmer Ian Thorpe uit Australië scherpt bij de wereldkampioenschappen in Fukuoka zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.44,06.
13 augustus » In Gelsenkirchen wordt het stadion Arena AufSchalke officieel in gebruik genomen.
26 augustus » President Robert Mugabe van Zimbabwe maakt bekend dat hij alle blanke boeren het land wil uitjagen.
24 oktober » In de Gotthardtunnel voltrekt zich een zwaar ongeluk.
Dag van begraven 5 februari 2001
De temperatuur op 5 februari 2001 lag tussen 7,9 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 6,2 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Bij een brand in een café in Volendam komen veertien jonge mensen om. Er vallen 180 gewonden.
3 maart » Ontslag van de Australische kardinaal Edward Idris Cassidy als president van de Pauselijke Raad ter bevordering van de Eenheid van de Christenen en benoeming van de Duitse kardinaal Walter Kasper tot zijn opvolger.
23 mei » Bayern München wint de Champions League. In de finale in Milaan zegeviert de Duitse voetbalclub na strafschoppen (5-4) ten koste van het Spaanse Valencia. De finale wordt gefloten door de Nederlandse scheidsrechter Dick Jol.
25 juli » Zwemmer Ian Thorpe uit Australië scherpt bij de wereldkampioenschappen in Fukuoka zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.44,06.
13 augustus » In Gelsenkirchen wordt het stadion Arena AufSchalke officieel in gebruik genomen.
1 september » Het Pools voetbalelftal plaatst zich dankzij een 3-0-overwinning op Noorwegen voor het eerst sinds 1986 weer voor de WK-eindronde.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J.P. van Wely, "Stamboom Van Wely", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-wely/I182.php : benaderd 9 oktober 2026), "Loes van der Hoek (1936-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.