12 maart » De Nederlandsche Cocaïnefabriek wordt opgericht (beginjaren '70 overgenomen door AkzoNobel).
30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
4 december » De Nationale Vergadering van Frankrijk verwerpt een plan van de nationalistische generaal Auguste Mercier om het Verenigd Koninkrijk binnen te vallen.
12 december » US Steel wordt opgericht.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Trouwdag 6 mei 1925
De temperatuur op 6 mei 1925 lag tussen 4,9 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 3,5 mm neerslag. Er was 8,0 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
21 mei » Heiligverklaring en uitroeping tot kerkleraar van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
31 oktober » Ahmad Sjah Qajar, de laatste sjah van de dynastie der Kadjaren van Iran wordt afgezet
10 november » Gerrit Hendrik Kersten zorgde voor het aannemen van een amendement dat de val van kabinet-Colijn I veroorzaakte.
11 november » Robert Millikan bewijst het bestaan van kosmische straling.
12 december » Reza Pahlavi grijpt de macht in Iran als Sjah.
Dag van overlijden 12 augustus 1956
De temperatuur op 12 augustus 1956 lag tussen 10,2 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
4 mei » Koningin Juliana onthult het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam.
8 augustus » Mijnramp van Marcinelle: een brand in de kolenmijn Le Bois-du-Cazier in Marcinelle eist 262 doden.
25 september » De eerste trans-Atlantische telefoonkabel wordt in gebruik genomen.
12 oktober » Marga Klompé wordt de eerste vrouwelijke minister van Nederland.
Dag van begraven 16 augustus 1956
De temperatuur op 16 augustus 1956 lag tussen 13,2 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 5,5 mm neerslag gedurende 11,5 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Roelf Schrik, "Stamboom Van Loo", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-loo/I737.php : benaderd 10 februari 2026), "Wilhelmina Bertha Kuiper (1900-1956)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.