De temperatuur op 9 oktober 1906 lag tussen 10,2 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,9 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
18 april » De Gereformeerde Bond wordt binnen de Nederlandse Hervormde Kerk opgericht.
19 april » Maurice Brébart en Fernand Oedenkoven stichten de krant La Dernière Heure.
13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
22 november » Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet ingevoerd: "S.O.S.".
Trouwdag 6 oktober 1927
De temperatuur op 6 oktober 1927 lag tussen 6,0 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
18 mei » De Nederlandse onderzeeboot O 7 botst in de buurt van Texel met het Zweedse stoomschip Scania.
18 mei » In het dorp Bath in Michigan blaast een man zijn boerderij, de plaatselijke lagere school en zijn auto op. 45 mensen, voornamelijk schoolkinderen, komen om het leven.
20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.
6 november » In Lima behaalt het Peruviaans voetbalelftal de grootste overwinning uit de geschiedenis van de nationale ploeg door Bolivia met 9-0 te verslaan.
2 december » De Ford Motor Company presenteert de Ford Model A.
Dag van overlijden 20 september 1945
De temperatuur op 20 september 1945 lag tussen 12,4 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
30 januari » In de Oostzee wordt het schip de Wilhelm Gustloff getorpedeerd. Van de naar schatting vijf- tot zevenduizend opvarenden aan boord overleven slechts 1239 personen de ramp. De ondergang van de Wilhelm Gustloff is de grootste scheepsramp uit de geschiedenis.
26 februari » De Belgische wielerkoers de Omloop wordt voor de eerste keer verreden. Traditioneel het begin van het wielerseizoen.
12 april » Franklin D. Roosevelt overlijdt, Harry S. Truman wordt ingezworen als president van de VS
16 april » Tweede Wereldoorlog: Bevrijding van de Joodse gevangenen in Buchenwald
2 september » De Democratische Republiek van Vietnam verklaart zich onafhankelijk van Unie van Indochina.
29 oktober » Bisschopswijding van de Nederlander Martin Lucas, apostolisch delegaat in Zuid-Afrika, door kardinaal Pietro Fumasoni Biondi.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Willem van Gemert, "Stamboom Van Gemert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-gemert/I288.php : benaderd 22 oktober 2026), "Hendrikus Cornelis van Gemert (1906-1945)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.