De temperatuur op 19 oktober 1920 lag tussen -2,1 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 9,0 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
26 maart » This side of paradise, het eerste boek van F. Scott Fitzgerald, verschijnt.
24 augustus » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku scherpt in Antwerpen zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.00,4. Het oude record - 1 seconde trager - stond sinds 9 augustus 1918 op zijn naam.
31 augustus » De eerste steen wordt gelegd voor een nieuwe cacao- en chocoladefabriek van Ringers in Alkmaar.
2 september » België wint goud op de Olympische spelen te Antwerpen in het voetbal.
8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
2 december » Armenië staat bij het Verdrag van Alexandropol gebied af aan Turkije.
Trouwdag 24 november 1949
De temperatuur op 24 november 1949 lag tussen 2,4 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 2,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
4 mei » Bij de Superga-vliegramp komt het hele elftal van voetbalclub Torino om het leven.
11 mei » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties verleent met resolutie 273 het lidmaatschap van de VN aan Israël.
2 juli » Pete Felleman presenteert de eerste hitparade op de Nederlandse radio.
9 oktober » In Belgrado wordt Stadion Partizan officieel geopend.
15 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Atlético Bucaramanga.
4 december » Voetbalclub Millonarios wint de Colombiaanse landstitel door Deportivo Cali in het tweede finaleduel met 3-2 te verslaan, onder meer door een treffer van Alfredo di Stefano.
Dag van overlijden 7 april 1999
De temperatuur op 7 april 1999 lag tussen 7,2 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 3,4 uur zonneschijn (26%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
24 januari » Het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité royeert zes leden wegens het aannemen van steekpenningen.
26 mei » Manchester United wint de Champions League. In de finale in Barcelona zegeviert de Engelse voetbalclub met 2-1 ten koste van het Duitse Bayern München.
19 juni » Huwelijk van prins Edward van Groot-Brittannië en Sophie Rhys-Jones. Koningin Elisabeth II verleent hun de titel graaf en gravin van Wessex.
26 juli » Patrick Rafter lost Andre Agassi na drie weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Australiër moet die positie al na één week weer afstaan aan Agassi's landgenoot Pete Sampras.
2 december » In het Britse wetenschapsblad Nature wordt een rapport van 22 onderzoekers gepubliceerd die het menselijke chromosoom 22 hebben kunnen ontcijferen.
31 december » De Verenigde Staten dragen de Panamakanaalzone over aan Panama.
Dag van crematie 12 april 1999
De temperatuur op 12 april 1999 lag tussen 6,3 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 9,6 mm neerslag gedurende 8,9 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (27%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
4 februari » Hugo Chávez wordt tot president van Venezuela gekozen.
25 februari » Honderden mensen raken besmet met de legionellabacterie tijdens een bezoek aan de Westfriese Flora in Bovenkarspel, 32 mensen overlijden aan de gevolgen van de veteranenziekte.
21 april » Turkse aanklagers eisen de doodstraf tegen de Turks-Koerdische leider Abdullah Öcalan wegens verraad en moord.
17 augustus » Aardbeving in het Turkse Izmit in de provincie Kocaeli.
1 december » Het Werelderfgoedcomité van de UNESCO voegt 24 Vlaamse en 6 Waalse belforten toe aan de Werelderfgoedlijst.
31 december » De Verenigde Staten dragen de Panamakanaalzone over aan Panama.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans van Ekelenburg, "Stamboom Van Ekelenburg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-ekelenburg/I1306.php : benaderd 8 oktober 2026), "Albert Dirk van Ekelenburg (1920-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.