De temperatuur op 12 augustus 1909 lag tussen 9,0 °C en 23,8 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 10,0 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
23 december » Albert I van België wordt koning.
Trouwdag 20 december 1933
De temperatuur op 20 december 1933 lag tussen -1,8 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
28 februari » Met de Rijksdagbrandverordening komt er een eind aan vele vrijheden in het Duitse Rijk.
4 maart » Franklin Delano Roosevelt wordt beëdigd als 32e president van de Verenigde Staten. In zijn acceptatie verwijst hij naar de Grote Depressie, met zijn "We have nothing to fear, but fear itself" toespraak.
14 maart » Quincy Jones, Amerikaans muziekproducer
10 mei » Honderden Hitler-aanhangers verbranden 'on-Duitse' en 'decadente' in beslag genomen boeken op de Berlijnse Opernplatz.
10 oktober » Het eerste synthetische wasmiddel (Dreft) komt op de markt.
5 december » Einde van de drooglegging in de Verenigde Staten.
Dag van overlijden 26 december 1934
De temperatuur op 26 december 1934 lag tussen -0,2 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 2,7 mm neerslag gedurende 2,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans van Ekelenburg, "Stamboom Van Ekelenburg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-ekelenburg/I113.php : benaderd 25 december 2025), "Cornelis Jan "Kees" Baars (1909-1934)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.