De temperatuur op 24 juli 1917 lag tussen 8,4 °C en 23,5 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
28 januari » Het Amerikaanse leger staakt de zoektocht naar Pancho Villa.
5 juli » Het Aardappeloproer in Amsterdam mondt uit in een veldslag op het Haarlemmerplein, waarbij militairen het vuur openen op de menigte. De opstand wordt neergeslagen. Er vallen 9 doden en 114 gewonden
12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
14 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de Copa América. In de slotwedstrijd wordt naaste concurrent Argentinië met 1-0 verslagen.
10 november » De Derde Slag om Ieper gestreden tijdens de Eerste Wereldoorlog.
6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
Trouwdag 19 juli 1944
De temperatuur op 19 juli 1944 lag tussen 10,5 °C en 21,8 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,7 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
12 augustus » Van het Italiaanse dorpje Sant'Anna worden vrijwel alle burgers, in totaal 560, door de 16e Panzergrenadierdivisie van de Duitse SS, vermoord.
23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
12 september » In Limburg begint de bevrijding van Nederland. Noorbeek wordt als eerste gemeente van Nederland bevrijd door de geallieerden.
24 september » Bevrijding Deurne en verwoesting van het Groot Kasteel aldaar.
2 oktober » Putten: de Duitse bezetter voert een razzia uit in het dorp en voert 659 mannen en jongens weg. Hiervan keren er later slechts 49 terug, de rest komt om in concentratiekampen. Zie: Razzia van Putten.
8 december » Bij een overval op de Leeuwarder gevangenis Blokhuispoort worden 51 verzetsmensen bevrijd.
Dag van overlijden 21 juli 1995
De temperatuur op 21 juli 1995 lag tussen 15,9 °C en 32,0 °C en was gemiddeld 23,5 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 8,4 uur zonneschijn (52%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
5 april » Philip Freriks wordt de nieuwe nieuwslezer van het Journaal.
7 mei » De eerste vrije algemene verkiezingen in Ethiopië worden geboycot door alle grote oppositiepartijen, waardoor een ruime overwinning van de zittende regeringspartij, het Revolutionair Democratisch Front van het Ethiopische Volk van president Meles Zenawi, onvermijdelijk is.
11 mei » Oprichting van de Finse politieke partij Ware Finnen.
7 juni » Het door Tutsi's gedomineerde regeringsleger van Burundi vermoordt bij de inval in enkele Hutu-wijken van de hoofdstad Bujumbura zeker veertig ongewapende Hutu's.
5 oktober » Paus Johannes Paulus II houdt in New York een toespraak tot de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties.
23 december » De eerste aflevering van Thuis wordt uitgezonden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan van der Eijk, "Stamboom Van der Eijk Van Busschbach Leegwater Stiemer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-eijk/I2066.php : benaderd 29 september 2026), "Klazina van der Eijk (1917-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.