De temperatuur op 5 maart 1884 lag rond de 9,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
Trouwdag 3 oktober 1907
De temperatuur op 3 oktober 1907 lag tussen 5,0 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 9,0 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
21 februari » De veerboot SS Berlin breekt tijdens een storm in twee stukken op de pier van Hoek van Holland. 128 mensen komen om. Slechts zestien personen overleven de ramp.
15 april » Oprichting van de Argentijnse omnisportclub Unión de Santa Fe.
16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Dag van overlijden 26 juli 1965
De temperatuur op 26 juli 1965 lag tussen 13,4 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 8,1 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan van der Eijk, "Stamboom Van der Eijk Van Busschbach Leegwater Stiemer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-eijk/I13549.php : benaderd 2 oktober 2026), "Geertje Rempt (1884-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.