De temperatuur op 25 maart 1922 lag tussen -0,1 °C en 4,0 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 2,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
12 maart » Verheffing van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
11 april » Benoeming van de Nederlander Johannes Olav Smit tot apostolisch vicaris van Noorwegen.
7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
8 juni » Huwelijk van koning Alexander I van Joegoslavië en prinses Marie van Hohenzollern-Sigmaringen in Belgrado.
22 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Jönköpings Södra IF.
Trouwdag 15 mei 1952
De temperatuur op 15 mei 1952 lag tussen 10,1 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 3,0 uur zonneschijn (19%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
17 februari » Kees Broekman wint de eerste Nederlandse medaille tijdens Olympische Winterspelen.
7 mei » Eerste concept van een chip voor gebruik in computers, van Geoffrey Dummer.
25 augustus » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Mariscal Braun.
20 oktober » De Britten roepen in Kenia noodtoestand uit. De Mau Mau-opstand begint.
3 december » Benoeming van de Nederlander Martin Lucas tot internuntius in India als opvolger van Leo Kierkels.
5 december » De eerste keer dat Sinterklaas op de Nederlandse televisie wordt ontvangen. Presentatrice is Mies Bouwman die deze taak vervult tot 1973.
Dag van overlijden 28 juli 2008
De temperatuur op 28 juli 2008 lag tussen 20,1 °C en 27,9 °C en was gemiddeld 23,2 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (18%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
24 februari » Wielrenner en titelverdediger Levi Leipheimer wint ook de derde editie van de Ronde van Californië.
19 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FC Magna Wiener Neustadt.
14 augustus » Judoka Tuvshinbayar Naidan schrijft geschiedenis door als eerste Mongool ooit de olympische titel te winnen.
20 augustus » Usain Bolt loopt tijdens de Olympische Zomerspelen in Peking een wereldrecord op de 200 m: 19,30 s.
15 september » Eerste uitzending van het Spaanse satirische tv-programma Crackòvia.
4 november » Barack Obama wint de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
Dag van begraven 1 augustus 2008
De temperatuur op 1 augustus 2008 lag tussen 15,5 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 20,0 °C. Er was 9,7 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 7,8 uur zonneschijn (50%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
1 januari » De Nederlandse politieke partij Lijst Pim Fortuyn houdt op te bestaan.
2 januari » Voor het eerst wordt 100 Amerikaanse dollar voor een vat olie geboden.
28 april » Marouane Fellaini van Standard Luik wint voor de eerste keer de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
3 mei » Prinses Margarita trouwt met de jurist Tjalling ten Cate.
5 juli » Onder de Menenpoort in Ieper, werd 80 jaar Last Post Association gevierd.
23 september » Bij een schietpartij in Kauhajoki, Finland, komen 11 mensen om, waaronder de dader.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Kees J.C.P.A. Goverde, "Stamboom Van den Acker-Gemert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-acker/I176.php : benaderd 17 januari 2026), "Wilhelmina Maria van den Acker (1922-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.