30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
30 juli » De arts John Harvey Kellogg ontdekt bij toeval de cornflake.
10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
21 december » Marie Curie en Pierre Curie ontdekken het radium.
Dag van overlijden 17 juni 1973
De temperatuur op 17 juni 1973 lag tussen 11,8 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 2,0 uur zonneschijn (12%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
16 februari » De Nederlandse schaatser Jan Roelof Kruithof vestigt het werelduurrecord op de schaats in Assen: in één uur tijd schaatst hij 35.246,82 m.
2 april » Het Veronica schip loopt, door storm, vast op het strand van Scheveningen.
7 juni » Bondskanselier Willy Brandt bezoekt als eerste Duitse regeringsleider Israël.
7 juni » De Eemshaven wordt door koningin Juliana officieel geopend.
29 juli » De Britse autocoureur Roger Williamson komt op tragische wijze om het leven bij de Grand Prix Formule 1 van Nederland op het circuit van Zandvoort.
1 december » Papoea-Nieuw-Guinea krijgt zelfbestuur van Australië.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wil van Cleef, "Stamboom Van Cleef", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-cleef/R195.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hubert Christian Nikkessen (1898-1973)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.