Stamboom Trox » Roelina van der Leest (1891-1956)

Persoonlijke gegevens Roelina van der Leest 


Gezin van Roelina van der Leest

(1) Zij is getrouwd met Jan Huizingh.

Zij zijn getrouwd op 3 juni 1915 te Noordhorn, zij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hiltje Huizingh  1916-1971 


(2) Zij is getrouwd met Derk de Groot.

Zij zijn getrouwd


Notities over Roelina van der Leest

Na het overlijden van Jan Huizingh hertrouwt Roelina van der Leest met Derk de Groot.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelina van der Leest?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelina van der Leest

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelina van der Leest


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 augustus 1891 lag rond de 14,1 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 17 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
      • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
      • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
      • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
      • 25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
      • 9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
    • De temperatuur op 3 juni 1915 lag tussen 8,9 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
      • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
      • 3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
      • 7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
      • 24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
      • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
    • De temperatuur op 19 augustus 1956 lag tussen 13,0 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 9,9 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (7%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
      • 15 mei » Encycliek Haurietis Aquas van paus Pius XII over de Heilig Hartverering.
      • 27 juli » Op de Amerikaanse luchtmachtbasis Lakenheath in het Britse Suffolk aan de Noordzee ontploft de brandstoftank van een B-47 bommenwerper naast een opslagplaats met kernwapens;
      • 2 september » Het allereerste doelpunt in de pas opgerichte Eredivisie komt op naam van Tonny van der Linden van DOS in de wedstrijd tegen Sparta.
      • 13 september » De dijk om de nieuwe IJsselmeerpolder Oostelijk Flevoland wordt gesloten.
      • 7 oktober » Zaligverklaring van Paus Innocentius XI.
      • 4 november » Sovjettroepen trekken Hongarije binnen om de Hongaarse opstand die op 23 oktober begon, de kop in te drukken. Duizenden komen om, meer raken gewond en bijna een kwart miljoen mensen verlaten het land. Als gevolg hiervan werd in Amsterdam Felix Meritis bestormd.
    • De temperatuur op 23 augustus 1956 lag tussen 6,5 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
      • 23 maart » De Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand, Novib, wordt opgericht. Tegenwoordig heet deze organisatie Oxfam Novib.
      • 16 april » Oostenrijk wordt lid van de Raad van Europa.
      • 3 mei » In Tokio begint de eerste editie van de WK judo.
      • 24 mei » Het eerste Eurovisiesongfestival vindt plaats, met slechts 7 deelnemers. Zwitserland wint.
      • 2 september » Het allereerste doelpunt in de pas opgerichte Eredivisie komt op naam van Tonny van der Linden van DOS in de wedstrijd tegen Sparta.
      • 24 oktober » De Sovjet-Unie trekt Hongarije binnen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Leest


    De publicatie Stamboom Trox is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Trox, "Stamboom Trox", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-trox/I716.php : benaderd 4 oktober 2026), "Roelina van der Leest (1891-1956)".