Stamboom Trox » Hendrik Jakob (Henk) Lever (1891-1945)

Persoonlijke gegevens Hendrik Jakob (Henk) Lever 


Gezin van Hendrik Jakob (Henk) Lever

Hij is getrouwd met Berendiena (Dien) Niemeijer.

Zij zijn getrouwd op 4 september 1919 te Groningen, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Lever  1922-1944
  2. (Niet openbaar)


Notities over Hendrik Jakob (Henk) Lever

Magazijnbediende bij het Friesch Dagblad, wonende te Groningen en Sneek. Vanwege verzetsactiviteiten in WOII opgepakt en overgebracht naar concentratiekamp Dachau waar hij is overleden. In 1961 is Henk herbegraven op de erebegraafplaats in Loenen bij Apeldoorn.
In Sneek is een straat naar hem vernoemd, de Famylje Leverstrjitte.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Jakob (Henk) Lever?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Jakob (Henk) Lever

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Jakob (Henk) Lever

Jan Lever
1859-1934

Hendrik Jakob (Henk) Lever
1891-1945

1919
Jan Lever
1922-1944

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 juni 1891 lag rond de 12,5 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
      • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
      • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
      • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
      • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
      • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
    • De temperatuur op 4 september 1919 lag tussen 11,0 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 1,7 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
      • 21 maart » Oprichting van het Bauhaus in Weimar door Walter Gropius.
      • 29 mei » Het Braziliaans voetbalelftal wint de derde editie van de Copa América door in de finale titelhouder Uruguay met 1-0 te verslaan.
      • 21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
      • 10 september » Oostenrijk en de geallieerden tekenen een verdrag waarin de onafhankelijkheid van Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joegoslavië wordt erkend.
      • 28 september » Nederland krijgt algemeen kiesrecht (m/v) door inwerkingtreding van de initiatiefwet-Marchant ("de Wet-Jacobs")
    • De temperatuur op 8 maart 1945 lag tussen 3,2 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
      • 19 februari » Tweede Wereldoorlog: Slag om Iwo Jima - ongeveer 30.000 Amerikaanse mariniers landen bij Iwo Jima.
      • 6 juni » Meinoud Rost van Tonningen, Nederlands collaborateur tijdens de Tweede Wereldoorlog, pleegt zelfmoord in de gevangenis van Scheveningen
      • 28 juli » Een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht ramt per ongeluk het Empire State Building in New York.
      • 2 september » Tweede Wereldoorlog: het officiële einde van de oorlog met de overgave van Japan.
      • 24 oktober » Oprichting van de Verenigde Naties.
      • 20 november » Begin van het Proces van Neurenberg.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Lever

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lever.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lever.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lever (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Trox is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Trox, "Stamboom Trox", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-trox/I6221.php : benaderd 24 oktober 2026), "Hendrik Jakob (Henk) Lever (1891-1945)".