De temperatuur op 18 juli 1894 lag rond de 13,3 °C. Er was 22 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
24 juni » Het IOC besluit elke vier jaar Olympische Spelen te organiseren.
28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.
4 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC La Chaux-de-Fonds.
16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
Dag van overlijden 18 januari 1988
De temperatuur op 18 januari 1988 lag tussen 0,7 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 2,9 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
16 januari » Tina Turner treedt in het Maracana Stadium in Rio de Janeiro op voor een betalend publiek van meer dan 184.000 toeschouwers, een wereldrecord voor een solo-artiest op dat moment.
18 juli » Oprichting van de Priesterbroederschap van Sint Petrus van traditionalistische priesters die de band met de Heilige Stoel willen behouden.
20 juli » Wegens gebrek aan bewijs wordt Osman Morote, die wordt beschouwd als de tweede man van de maoïstische guerrillagroep Lichtend Pad, in de Peruviaanse hoofdstad Lima vrijgesproken van moord op twee ambtenaren.
28 augustus » Tijdens een luchtshow op de vliegbasis Ramstein in West-Duitsland bij het voorvliegen van het Frecce Tricolori demonstratieteam botsen drie vliegtuigen tegen elkaar, 70 mensen komen om het leven.
20 september » In de Birmese hoofdstad Rangoon woedt een bloedige strijd tussen militairen en demonstranten, waarbij volgens schattingen binnen 48 uur na de staatsgreep van generaal Saw Maung al 400 tot 500 doden zijn gevallen.
21 december » De rechtbank van Brussel laat beslag leggen op drie eigendommen van de Zaïrese president Mobutu Sese Seko op verzoek van het Belgische bedrijf Cotoni.
Dag van begraven 23 januari 1988
De temperatuur op 23 januari 1988 lag tussen -0,9 °C en 4,5 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 5,7 mm neerslag gedurende 7,7 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (29%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
4 april » Het derde Nederlandse televisienet wordt in gebruik genomen.
4 april » Trainer Han Berger van FC Utrecht haalt in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle zijn ploeg van het veld als Kevin Young een overtreding begaat, daarbij zelf zijn been breekt en een rode kaart krijgt van scheidsrechter Jan Dolstra. Berger krijgt een schorsing van vier wedstrijden, Young vijf duels.
18 april » De Jeruzalemse rechtbank wijst "zonder enige twijfel" de Oekraïner John Demjanjuk aan als de oorlogsmisdadiger bijgenaamd "Ivan de Verschrikkelijke" uit het nazi-concentratiekamp Treblinka.
9 juni » In Bratislava verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen Nederlands record op de 100 meter (10,33 seconden) met een tijd van 10,25 seconden.
19 september » Zwemmer Duncan Armstrong uit Australië scherpt bij de Olympische Spelen in Seoel het wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.47,25. De mondiale toptijd stond met 1.47,44 op naam van Michael Gross.
20 september » De nieuwe machthebber van Haïti, generaal Prosper Avril, stelt een kabinet samen met vrijwel uitsluitend burgers na de staatsgreep van jonge soldaten en onderofficieren van twee legereenheden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Trox, "Stamboom Trox", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-trox/I599.php : benaderd 4 oktober 2026), "Hinke Dam (1894-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.