De temperatuur op 3 november 1882 lag rond de 10,7 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
Trouwdag 20 mei 1903
De temperatuur op 20 mei 1903 lag tussen 0,3 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 5,2 uur zonneschijn (33%). Bron: KNMI
11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
Dag van overlijden 6 december 1961
De temperatuur op 6 december 1961 lag tussen 0,6 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 9,8 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
3 januari » Basutoland wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Maseru, het Bisdom Leribe en het nieuwe Bisdom Qacha's Nek.
15 februari » In België stort een Boeing 707 neer. 73 mensen komen om, waaronder het kunstschaatsteam van de Verenigde Staten.
14 maart » Cor Lems, Nederlands voetballer
9 juni » In Turkije wordt een nieuwe grondwet van kracht met een tweekamerstelsel, die de militaire regering heeft aangenomen.
9 december » In Israël wordt Adolf Eichmann schuldig bevonden aan oorlogsmisdaden tegen Joden in de Tweede Wereldoorlog.
12 december » Twee vrachtvliegtuigen C-119 van het Belgische leger botsen in volle vlucht op elkaar ter hoogte van Montignies-Lez-Lens bij Chièvres, 13 doden.
Dag van begraven 10 december 1961
De temperatuur op 10 december 1961 lag tussen 6,9 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
3 januari » Basutoland wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Maseru, het Bisdom Leribe en het nieuwe Bisdom Qacha's Nek.
17 januari » Premier Patrice Lumumba van het voormalige Belgisch Kongo wordt vermoord.
15 februari » In België stort een Boeing 707 neer. 73 mensen komen om, waaronder het kunstschaatsteam van de Verenigde Staten.
27 april » Sierra Leone wordt onafhankelijk na meer dan 150 jaar Brits bestuur.
9 november » Opheffing tram in Leiden. (NZH)
12 december » Twee vrachtvliegtuigen C-119 van het Belgische leger botsen in volle vlucht op elkaar ter hoogte van Montignies-Lez-Lens bij Chièvres, 13 doden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Trox, "Stamboom Trox", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-trox/I553.php : benaderd 21 oktober 2026), "Grietje Steenstra (1882-1961)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.