Stamboom Trox » Thomas (Tomas) Trock (Trox) (1684-1748)

Persoonlijke gegevens Thomas (Tomas) Trock (Trox) 


Gezin van Thomas (Tomas) Trock (Trox)

Hij is getrouwd met Gesina Dillinck.

Zij zijn getrouwd op 9 november 1707 te Groningen.

Thomas en Gesina werden getrouwd in de Der Aa-kerk door Ds. Themmen en hebben gewoond aan het Suiderdiep en later in de Pelsterstraat. In het Pelstergasthuis is Thomas overleden.

Huwelijk 09-11-1707 Groningen Bruidegom Tomas Trox van Groningen Bruid Gesina Dillinck van Groningen
Bron Ondertrouwboek Groningen 1705-1711
Collectie DTB (toegang 124)
Inventarisnummer 174, folio 78

De hopmannen Blankenstein en Groenenberg waren als voogden van het weeshuis ook aanwezig bij het huwelijk.

Kind(eren):

  1. Gerrit Trox  1709-????
  2. David Trox  -1715
  3. Davidt Trox (Frox)  1715-1831 
  4. Catrijna Trox  1722-????
  5. Elisabeth Trox  1711-????


Notities over Thomas (Tomas) Trock (Trox)

Gedoopt in de Nieuwe Kerk. Thomas werd door zijn vader naar het weeshuis gestuurd om een goed ambacht te leren. Zie hiervoor brief uit de wezenkamer 1692. Hij werd uiteindelijk kleermaker [snijder]. In 1666 verkreeg hij het Klein Burgerrecht [i.e. toelating tot de gilden en recht op verkiezing in de stedelijke magistratuur].
Waarschijnlijk was de oorzaak het vroegtijdig overlijden van zijn moeder Elisabeth Lessle op 42-jarige leeftijd waardoor Thomas in het weeshuis terecht kwam. Hier heeft hij mogelijk zijn aanstaande vrouw Gesina Dillinck ontmoet die eveneens in het weeshuis verbleef.

Geboorteplaats Groningen; Oude Ebbingestraat
Algemeen doopboek Groningen 1676-1705
Collectie DTB (toegang 124)
Inventarisnummer 148

(Huwelijk) .
Getuigen bij het huwelijk zijn hopman Blankenstein en Groenenborg als voogden van Gesijna

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Thomas (Tomas) Trock (Trox)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Thomas (Tomas) Trock (Trox)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Thomas (Tomas) Trock (Trox)

Hilletien Thomas
± 1618-????

Thomas (Tomas) Trock (Trox)
1684-1748

1707
Gerrit Trox
1709-????
Catrijna Trox
1722-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Trock (Trox)


    De publicatie Stamboom Trox is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Trox, "Stamboom Trox", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-trox/I438.php : benaderd 26 december 2025), "Thomas (Tomas) Trock (Trox) (1684-1748)".