Stamboom Timmerman(n) » Hendrikus Hubertus Lafleur (1867-1941)

Persoonlijke gegevens Hendrikus Hubertus Lafleur 


Gezin van Hendrikus Hubertus Lafleur

Hij is getrouwd met Francisca Anna Maria Holterman.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1889 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.

Bron:
Bron:
Stadsarchief Rotterdam collectiegebied Zuid-Holland pagina c008v aktenummer 390

Kind(eren):



Notities over Hendrikus Hubertus Lafleur

Hendrikus H. was aanvankelijk bronsgieter. Hij leerde dit vak in Zweden. Hij is vermoedelijk de gieter van een uit één stuk gegoten bronzen beeld van St. Servasius bij de brug in Maasstricht. Aanvankelijk vervaardigde hij bij scheepswerf Piet Smit te Rotterdam fundaties vor stoommachines in schepen. Dit zware werk leverde hem diverse niet-operabele breuken op. Hij kocht een sigarenwinkel aan deZinkerweg in Rotterdam. Toen hij daar weg moest kocht hij twee pandjes aan de Prins Hendrikkade voor fl. 40.000,= in ± 1905.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikus Hubertus Lafleur?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikus Hubertus Lafleur

Hendrikus Hubertus Lafleur
1867-1941

1889

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 maart 1867 lag rond de 1,5 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Opening van de tunnel van Trois-Ponts, de oudste tunnel van spoorlijn 42 tussen Rivage (provincie Luik en de Luxemburgse grens bij Gouvy.
    • 30 maart » Om tien uur 's ochtends wordt de aankoop van Alaska (Alaska purchase) gesloten. Later dat jaar op 18 oktober wordt het gebied door het Keizerrijk Rusland overgedragen aan de Verenigde Staten. Het zou echter tot 1903 duren voordat de grens met Canada definitief wordt vastgelegd.
    • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
    • 9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België
    • 28 september » Toronto wordt de hoofdstad van Canada.
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.
  • De temperatuur op 8 mei 1889 lag rond de 20,8 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
    • 22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
    • 24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
    • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
    • 8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
  • De temperatuur op 21 februari 1941 lag tussen -0,8 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 1,2 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Franklin Delano Roosevelt wordt voor de derde maal als president geïnaugureerd, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
    • 10 februari » De eerste uitgave van Het Parool verschijnt.
    • 7 maart » De Duitse onderzeebootkapitein Günther Prien, kapitein van de U-47 komt samen met zijn bemanning om het leven.
    • 13 maart » Vijftien leden van het Geuzenverzet en drie communistische Februaristakers worden op de Waalsdorpervlakte door de nazi's geëxecuteerd.
    • 9 mei » De Duitse onderzeeboot U 110 wordt gekaapt door de Royal Navy waarbij codeboeken en Enigma-codeermachine worden buitgemaakt. Deze hielpen de codebrekers in Bletchley Park de Duitse codes te kraken.
    • 13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Lafleur

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lafleur.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lafleur.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lafleur (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Timmerman(n) is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Willem Saaij, "Stamboom Timmerman(n)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-timmermann/I143.php : benaderd 22 oktober 2026), "Hendrikus Hubertus Lafleur (1867-1941)".