De temperatuur op 24 april 1910 lag tussen 5,3 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 13,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
21 februari » De Egyptische premier Pasha Ghali overlijdt 1 dag na een aanslag op zijn leven door een schutter.
6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
Trouwdag 20 oktober 1932
De temperatuur op 20 oktober 1932 lag tussen 7,0 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 6,5 mm neerslag gedurende 6,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 maart » Bisschopswijding van Guillaume Lemmens, bisschop-coadjutor van Roermond in Nederland, door aartsbisschop Joannes Jansen van Utrecht.
26 maart » Guillaume Lemmens wordt bisschop van Roermond na het overlijden van Laurentius Schrijnen.
28 mei » De Afsluitdijk wordt om twee minuten over één 's middags gesloten; de Zuiderzee is nu het IJsselmeer.
29 mei » Oprichting van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters.
20 september » De naam Zuiderzee wordt officieel gewijzigd in IJsselmeer.
3 oktober » Irak wordt onafhankelijk.
Dag van overlijden 6 december 1945
De temperatuur op 6 december 1945 lag tussen -1,4 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
17 maart » De Ludendorffbrug te Remagen stort in nadat ze op 7 maart ongeschonden werd ingenomen door de Amerikanen.
6 april » Koningsbergen valt in Russische handen en wordt Kaliningrad.
17 april » Apeldoorn wordt bevrijd.
5 mei » Bespreking over voorwaarden capitulatie van het Duitse leger in Nederland op het einde van de Tweede Wereldoorlog. Dit is de basis voor Bevrijdingsdag.
2 september » De Democratische Republiek van Vietnam verklaart zich onafhankelijk van Unie van Indochina.
17 november » De door Nederland geleende onderzeeboot Hr. Ms. Zeehond wordt teruggegeven aan de Royal Navy.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Arthur Storm, "Stamboom Storm", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-storm/I4136.php : benaderd 16 oktober 2026), "Maria Gijsberta Hendrika Vermeulen (1910-1945)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.