De temperatuur op 18 februari 1941 lag tussen 1,9 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 5,6 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
6 januari » Amerikaans president F.D. Roosevelt spreekt zijn Four Freedoms-speech uit.
13 februari » Oprichting van de Joodse Raad in Amsterdam op last van de Duitse bezetter.
1 juni » Farhud - Pogrom in Bagdad, gericht tegen de Joden.
13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.
23 september » Eerste gasexperimenten in Auschwitz.
31 oktober » De Duitse U 552 onderzeeboot torpedeert met succes een Amerikaanse torpedobootjager, op een moment dat de VS nog niet in oorlog was met Duitsland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Frits Stempher, "Stamboom Stempher", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stempher/I759.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hermana Bartels (1869-1941)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.