Stamboom Steinmeier/De Vries » Gerard de Leeuw (1835-1910)

Persoonlijke gegevens Gerard de Leeuw 


Gezin van Gerard de Leeuw

Hij is getrouwd met Geertruid Korstanje.


Bruidegom:Gerard de LeeuwGeboorteplaats:BaarlandLeeftijd:31Beroep:arbeider
Vader bruidegom:Dirk de LeeuwBeroep:LandbouwerMoeder bruidegom:Kornelia HendrikseBeroep:landbouwsterBruid:Geertruid KorstanjeGeboorteplaats:OudelandeLeeftijd:18Beroep:boeremeidVader bruid:Pieter KorstanjeBeroep:arbeiderMoeder bruid:Adriana WestveerBeroep:ArbeidsterGebeurtenis:HuwelijkDatum:donderdag 4 januari 1866Gebeurtenisplaats:BaarlandDocumenttype:BS HuwelijkErfgoedinstelling:Zeeuws ArchiefPlaats instelling:MiddelburgCollectiegebied:ZeelandArchief:25Registratienummer:BAA-H-1866Aktenummer:1Registratiedatum:4 januari 1866Akteplaats:Baarland

Zij zijn getrouwd op 4 januari 1866 te Baarland, Zeeland, Nederland, hij was toen 31 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Adriana de Leeuw  1868-1943
  2. Maatje de Leeuw  1875-????
  3. ??  1869-????
  4. Dirk de Leeuw  1866-1942

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerard de Leeuw?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gerard de Leeuw

Gerard de Leeuw
1835-1910

1866
??
1869-????
Dirk de Leeuw
1866-1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 januari 1866 lag rond de 6,9 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 23 augustus » Verdrag van Praag waarbij de Duitse Bond wordt ontbonden, en Sleeswijk-Holstein, Hannover, Hessen-Kassel, Nassau en Frankfurt door Pruisen worden geannexeerd.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
  • De temperatuur op 6 april 1910 lag tussen 5,3 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 4,5 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
    • 14 maart » Blow-out van oliebron Lakeview-1 in Californië, waarbij bijna een miljard liter aardolie verloren gaat.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
    • 1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
    • 5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Leeuw

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Leeuw.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Leeuw.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Leeuw (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Herman Steinmeier, "Stamboom Steinmeier/De Vries", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-steinmeier/R5135.php : benaderd 26 december 2025), "Gerard de Leeuw (1835-1910)".