De temperatuur op 31 december 1917 lag tussen -6,1 °C en -1,1 °C en was gemiddeld -3,5 °C. Er was 2,7 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
22 maart » De Verenigde Staten erkennen als eerste de voorlopige Russische regering na de val van de tsaar.
6 april » De Verenigde Staten verklaren Duitsland de oorlog (zie Eerste Wereldoorlog).
7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
7 november » Het Egyptische Expeditieleger wint de Derde Slag om Gaza.
Trouwdag 23 april 1947
De temperatuur op 23 april 1947 lag tussen 7,2 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 5,5 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
4 januari » In Duitsland verschijnt de eerste editie van weekblad Der Spiegel.
7 februari » Bij het dorp Qumran worden de Dode Zee-rollen gevonden. Ze bevatten onder meer fragmenten van bijna alle boeken van het Oude Testament.
27 juni » In Ukkel wordt met 38,8°C de hoogste temperatuur gemeten die ooit in België is vastgesteld. In Maastricht wordt het op die dag 38,4°C, de op een na hoogste temperatuur in Nederland ooit gemeten.
8 juli » Volgens een persbericht van de Amerikaans luchtmacht is in Roswell in New Mexico een vliegende schotel geland.
25 november » Nieuw-Zeeland wordt een dominion.
28 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de negende keer de Copa América door twee speelronden voor het einde met 3-1 te winnen van Uruguay.
Dag van overlijden 13 januari 1997
De temperatuur op 13 januari 1997 was gemiddeld 2,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,0 uur zonneschijn (74%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
19 januari » De poging van de Amerikaanse miljonair Steve Fossett als eerste een ballonvaart rond de wereld te voltooien mislukt.
23 januari » De Zuid-Koreaanse staalonderneming Hanbo Steel vraagt faillissement aan.
4 februari » O.J. Simpson wordt civielrechtelijk aansprakelijk gesteld voor de moord op Ron Goldman en Nicole Simpson.
14 maart » Dawid Kownacki, Pools voetballer
11 mei » De hockeysters van HGC prolongeren de landstitel in de Nederlandse hoofdklasse door Amsterdam op strafballen (3-1) te verslaan in het derde duel uit de finale van de play-offs.
7 september » Eerste vlucht van een Lockheed Martin F-22 Raptor, een tactische luchtoverwichtsjager, gebouwd voor de USAF.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Herman Steinmeier, "Stamboom Steinmeier/De Vries", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-steinmeier/R3892.php : benaderd 30 september 2026), "Jan Drost (1917-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.